Milliy gvardiya "Qoʻriqlash" bosh boshqarmasi va uning hududiy boʻlinmalari xodimlari tomonidan "Yashil makon" umummilliy loyihasi doirasidagi ishlar jadal bilan olib borilmoqda
Xabaringiz bor, respublikamiz boʻylab “Yashil makon” loyihasining bahorgi mavsumiga start berilib, mahallalar, koʻp qavatli uylar hamda markaziy koʻchalar atrofiga turli koʻchatlar ekilmoqda hamda ularning parvarishi taʼminlanmoqda.
Jumladan, Milliy gvardiya masʼullari tomonidan ham “Yangi Oʻzbekiston – yashil makonda birga yashaylik!” shiori ostida belgilangan hududlarda ushbu jarayon uzluksiz tashkil etilib, belgilangan hududlarda tut, gilos, kashtan, akatsiya, chinor singari mevali va manzarali daraxtlar nihollari, shuningdek, suvsizlikka chidamli, iqlimga mos boʻlgan qayragʻoch, bodom kabi koʻchatlarni ekish ishlari jadal olib borilmoqda.
Ushbu saʼy-harakatlardan koʻzlangan asosiy maqsad, xalqimizga xos ezgu fazilatlarni qadrlash, ezgulikni yoshlar qalbiga singdirish, koʻcha va mahallalarini yanada koʻrkam koʻrinishga keltirish, tabiatda yashillikni koʻpaytirish, ob-havoning tozaligi, iqlim mo‘tadilligini saqlashga hissa qoʻshishdir.

Employees of the Main Directorate of "Protection" of the National Guard and its regional units are actively working within the framework of the national project "Yashil Makon"
As you know, the spring season of the nationwide Yashil Makon project has started throughout our republic, within the framework of which various trees are planted in mahallas, near residential buildings, along central streets, and care is provided for them.
It is worth noting that representatives of the National Guard are actively involved in this process under the slogan "New Uzbekistan – letʼs live together in a green space!". Employees plant seedlings of fruit and ornamental trees such as tut, cherry, chestnut, acacia, maple, as well as birch and almond – resistant to salinity and waterlessness.