YOSHLAR OʻRTASIDA MINI-FUTBOL BOʻYICHA MUSOBAQA OʻTKAZILDI
Toshkent harbiy prokuraturasi hamda shahar "Qoʻriqlash" boshqarmasi hamkorligida Olmazor tumanidagi 2-sonli Bolalar va oʻsmirlar sport maktabida sportning mini-futbol turi boʻyicha "Harbiy prokuror kubogi" uchun sport musobaqasi oʻtkazildi.
Musobaqada 10 va 11 sinf oʻquvchilari uchta jamoaga boʻlingan holda birinchilik uchun oʻzaro kuch sinashdilar.
Natijalarga koʻra, birinchi oʻrin "Temurbeklar maktabi" harbiy-akademik litseyi, ikkinchi oʻrin Chilonzor tumani 1-sonli kasb-hunar maktabi, uchinchi oʻrin esa "Geofizika" mahallasi maktab oʻquvchilari gʻolib boʻlishdi.
Musobaqa gʻoliblariga "Harbiy prokuror kubogi", medal va maxsus sovrinlar tantanali ravishda topshirildi.

СОСТОЯЛСЯ СОРЕВНОВАНИЕ ПО МИНИ-ФУТБОЛУ СРЕДИ МОЛОДЕЖИ
Ташкентская военная прокуратура совместно с отделом «Охраны» Национальной гвардии города Ташкента организовали в Детско-юношеской спортивной школе № 2 Алмазарского района спортивные соревнования на Кубок военной прокуратуры.
В соревновании учащиеся 10-го и 11-го классов в составе трех команд продемонстрировали невероятное рвение к победе.
По итогам зрелищных состязаний почетное первое место заняла команда военно-академического лицея «Темурбеклар мактаби», второе – профессиональной школы № 1 Чиланзарского района, третье место – участники из махалли «Геофизика».