YOSHLAR OʻRTASIDA MINI-FUTBOL BOʻYICHA MUSOBAQA OʻTKAZILDI
Toshkent harbiy prokuraturasi hamda shahar "Qoʻriqlash" boshqarmasi hamkorligida Olmazor tumanidagi 2-sonli Bolalar va oʻsmirlar sport maktabida sportning mini-futbol turi boʻyicha "Harbiy prokuror kubogi" uchun sport musobaqasi oʻtkazildi.
Musobaqada 10 va 11 sinf oʻquvchilari uchta jamoaga boʻlingan holda birinchilik uchun oʻzaro kuch sinashdilar.
Natijalarga koʻra, birinchi oʻrin "Temurbeklar maktabi" harbiy-akademik litseyi, ikkinchi oʻrin Chilonzor tumani 1-sonli kasb-hunar maktabi, uchinchi oʻrin esa "Geofizika" mahallasi maktab oʻquvchilari gʻolib boʻlishdi.
Musobaqa gʻoliblariga "Harbiy prokuror kubogi", medal va maxsus sovrinlar tantanali ravishda topshirildi.

The Tashkent Military Prosecutorʼs Office, together with the department of "Protection" of the National Guard of Tashkent city, organized sports competitions for the Cup of the military prosecutorʼs Office at the Childrenʼs and Youth Sports School № 2 of Almazar district.
In the competition, pupils of the 10th and 11th grades as part of three teams demonstrated incredible zeal for victory.
According to the results of the spectacular competitions, the team of the Temurbeklar Maktabi military Academic Lyceum took the honorable first place, the second place was taken by the professional school No. 1 of the Chilanzar district, the third place was taken by participants from the Geophysics mahalla.