Jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish, korrupsiyaga qarshi kurashish, shuningdek xizmat vaqtida sodir etilishi mumkin boʻlgan salbiy holatlarning oldini olish maqsadida profilaktik davra suhbati oʻtkazildi
Huquqbuzarliklar profilaktikasi kuni munosabati bilan Qoraqalpogʻiston Respublikasi Qoʻriqlash boshqarmasi shaxsiy tarkibi ishtirokida profilaktik davra suhbati oʻtkazildi. Tadbir jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish, xizmat intizomini mustahkamlash, korrupsiyaga qarshi kurashish, shuningdek xizmat vaqtida sodir etilishi mumkin boʻlgan salbiy holatlarning oldini olish maqsadida tashkil etildi.
Mazkur tadbirda huquqni muhofaza qilish organlar vakillari, oliy taʼlim muassasalari professor-oʻqituvchilari ishtirok etdi. Soʻzga chiqqanlar korrupsiyaning oldini olish va unga qarshi kurashish chora-tadbirlari toʻgʻrisida maʼruzalar qildilar, shuningdek, huquqbuzarliklarning haqiqiy holatlarini aks ettiruvchi videoroliklarni namoyish etdilar.
Huquqni muhofaza qiluvchi organlar xodimlarining kasb etikasi va axloqiy prinsiplari masalalariga alohida eʼtibor qaratildi. Tadbir davomida hududlarda oʻtkazilgan muvaffaqiyatli profilaktik tadbirlarining aniq misollari koʻrib chiqildi. Yakunda esa shaxsiy tarkib bilan ishlashni takomillashtirish va profilaktika faoliyati samaradorligini oshirish boʻyicha tavsiyalar ishlab chiqildi.

A preventive round table was held aimed at suppressing crime and offenses, cases of corruption, as well as negative phenomena and their consequences that may occur during service
As part of the Crime Prevention Day, a preventive round table was held among the personnel of the Department of Protection of the Republic of Karakalpakstan. The event was organized with the aim of preventing crime and offenses, strengthening official discipline, countering corruption and preventing negative situations related to the activities of employees.
The round table was attended by representatives of law enforcement agencies and teachers of higher educational institutions. They made presentations on measures to prevent and combat corruption, as well as demonstrated video materials illustrating real cases of offenses.
Special attention was paid to the issues of professional ethics and moral principles of law enforcement officers. The participants discussed modern methods of detecting and suppressing corruption schemes, as well as exchanged experiences in the field of crime prevention.
During the event, specific examples of successful preventive measures carried out in various regions of the republic were considered. Following the results of the round table, recommendations were developed to improve work with personnel and increase the effectiveness of preventive activities.