OMMAVIY SAYYOR QABUL OʻTKAZILDI
Buxoro viloyatining Qorakoʻl tumanida Oʻzbekiston Respublikasi Harbiy prokuraturasi hamda Milliy gvardiya Qoʻmondonligi va boshqa hamkor tashkilotlar hamkorligida sayyor qabul oʻtkazildi.
Sayyor qabul davomida murojaati bor har bir fuqaro va harbiy xizmatchi, xodim va ularning oila aʼzolari bilan yakka tartibda suhbatlar olib borildi. Suhbat davomida ishga kirish, tibbiy xizmat, nafaqadagi harbiy xizmatchilarning ijtimoiy himoyasi, xizmat joyini koʻchirish hamda uy-joy masalalari kabi jami jami 44 ta murojaat kelib tushdi, ularning 8 tasi joyida ijobiy hal etildi, 26 tasiga huquqiy tushuntirishlar berildi, 10 tasi nazoratga olingan holda mutasaddilarga yuborildi.

СОСТОЯЛСЯ ОБЩЕСТВЕННЫЙ ВЫЕЗДНОЙ ПРИЕМ
Военная прокуратура Республики Узбекистан и командование Национальной гвардии совместно с другими ведомствами организовали в Каракульском районе Бухарской области общественный выездной прием.
В рамках общественного выездного приема должностные лица провели индивидуальные беседы с каждым гражданином, военнослужащим, сотрудником и их семьями. Стоит отметить, что в ходе приема рассмотрены 44 обращения по вопросам трудоустройства, медицинского обслуживания, социальной защиты ветеранов в отставке, перевода по службе, а также вопросы, связанные с жильем. В результате 8 из них положительно решены на месте, даны юридические разъяснения по 26 обращениям, ответственным даны поручения по рассмотрению и решению еще 10 обращений граждан.