"Oʻzbekistonda davlatning din va diniy tashkilotlar bilan munosabati" mavzusida davra suhbati boʻlib oʻtdi
Samarqand viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasi hamda Samarqand harbiy prokuraturasi bilan hamkorlikda "Huquqbuzarliklar profilaktikasi kuni" doirasida shahar va tuman "Qoʻriqlash" boʻlimlari shaxsiy tarkibi bilan "Oʻzbekistonda davlatning din va diniy tashkilotlar bilan munosabati" mavzusida davra suhbati boʻlib oʻtdi.
Tadbirda Samarqand harbiy prokurori yordamchisi adliya podpolkovnigi R.Latipov yigʻilganlarga bugungi kunda mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlar, jumladan, diniy taʼlim olish uchun barcha imkoniyatlar yaratilganligi toʻgʻrisida soʻz yuritib, xodimlarga yod gʻoyalarga aldanib qolmasliklari boʻyicha tushunchalar berib oʻtdi.
Shuningdek oʻtgan davr mobaynida qonunchilik va xizmat intizomi buzilishi boʻyicha yoʻl quyilgan kamchiliklarga alohida toʻxtalib, ushub yoʻnalishda oqsayotgan rahbarlarga tegishli koʻrsatmalar berib oʻtildi.

Состоялся круглый стол на тему «Взаимоотношения государства с религией и религиозными организациями в Узбекистане»
В рамках Дня профилактики преступности Управление «Охрана» Самаркандской области совместно с Самаркандской военной прокуратурой провели круглый стол на тему «Взаимоотношения государства с религией и религиозными организациями в Узбекистане». В мероприятии приняли участие сотрудники городских и районных отделов «Охрана».
Помощник военного прокурора города Самарканда, подполковник юстиции Р. Латипов, рассказал участникам круглого стола о текущих реформах в стране и важности укрепления иммунитета против чуждых идей и идеологий. Также обсуждались недостатки, ошибки и нарушения законодательства и служебной дисциплины за прошедший период, после чего должностные лица получили соответствующие инструкции и рекомендации.