"Oʻzbekistonda davlatning din va diniy tashkilotlar bilan munosabati" mavzusida davra suhbati boʻlib oʻtdi
Samarqand viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasi hamda Samarqand harbiy prokuraturasi bilan hamkorlikda "Huquqbuzarliklar profilaktikasi kuni" doirasida shahar va tuman "Qoʻriqlash" boʻlimlari shaxsiy tarkibi bilan "Oʻzbekistonda davlatning din va diniy tashkilotlar bilan munosabati" mavzusida davra suhbati boʻlib oʻtdi.
Tadbirda Samarqand harbiy prokurori yordamchisi adliya podpolkovnigi R.Latipov yigʻilganlarga bugungi kunda mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlar, jumladan, diniy taʼlim olish uchun barcha imkoniyatlar yaratilganligi toʻgʻrisida soʻz yuritib, xodimlarga yod gʻoyalarga aldanib qolmasliklari boʻyicha tushunchalar berib oʻtdi.
Shuningdek oʻtgan davr mobaynida qonunchilik va xizmat intizomi buzilishi boʻyicha yoʻl quyilgan kamchiliklarga alohida toʻxtalib, ushub yoʻnalishda oqsayotgan rahbarlarga tegishli koʻrsatmalar berib oʻtildi.

A round table was held on the topic "Relations between the state and religion and religious organizations in Uzbekistan"
As part of the Crime Prevention Day, the Directorate of "Protection" of Samarkand region, together with the Samarkand Military Prosecutorʼs Office, held a round table on the topic "Relations between the state and religion and religious organizations in Uzbekistan." The event was attended by employees of the city and district departments of "Protection".
The Assistant Military Prosecutor of the city of Samarkand, Lieutenant Colonel of Justice R. Latipov, told the participants of the round table about the current reforms in the country and the importance of strengthening immunity against alien ideas and ideologies. Shortcomings, mistakes, and violations of legislation and official discipline over the past period were also discussed, after which officials received appropriate instructions and recommendations.