Xizmat intizomi boʻyicha yigʻilish oʻtkazildi
Xodimlar orasida xizmat intizomiga rioya qilish, jinoyatchilik va huquqbuzarliklarni barvaqt oldini olish boʻyicha bugungi kunda qator tizimli ishlar olib borilmoqda.
Xususan, Milliy gvardiya Navoiy viloyati boʻyicha boshqarmasida Milliy gvardiya qoʻmondoni oʻrinbosari, "Qoʻriqlash" bosh boshqarmasi rahbariyati hamda Shaxsiy xavfsizlik boshqarmasi masʼullari ishtirokida "Qoʻriqlash" boshqarmasi xodimlari bilan uchrashuv oʻtkazildi.
Tadbirda rahbariyat tomonidan xodimlarning malakasini hamda huquqiy savodxonligini oshirish, komandir va boʻysunuvchilar oʻrtasidagi munosabatlar, xizmat intizomiga qattiq rioya qilish masalalariga alohida toʻxtalib oʻtildi. Shuningdek, respublikadagi soʻnggi noxush holatlar toʻgʻrisida xodimlarga yetkazildi. Yigʻilish soʻngida xodimlarga shukronalik hissi bilan xizmat olib borishlari borasida zarur tavsiyalar berildi.

Состоялось заседание, посвященное вопросам поддержания служебной дисциплины
На сегодняшний день ведется ряд планомерных работ, посвященных поддержанию служебной дисциплины, раннему пресечению преступлений и нарушений законности сотрудниками.
Так, например, в Управлении Национальной гвардии по Навоийской области состоялась встреча с сотрудниками Управления «Охраны». На мероприятии присутствовали заместитель командующего Национальной гвардией, руководство Главного управления «Охраны» и должностные Отдел собственной безопасности.
Выступившие с речью уделили особое внимание вопросам повышения квалификации и юридической грамотности сотрудников, укрепления взаимоотношений между командирами и подчиненными, строгого соблюдения служебной дисциплины. Кроме того, были проанализированы случаи нарушений дисциплины и правопорядка, обсуждены меры ответственности. В завершении встречи специалисты подробно ответили на все интересующие вопросы участников.