Xodimlar ishtirokida jinoyatchilikning oldini olish, ularning huquqiy ongi va huquqiy madaniyatini yuksaltirish, shuningdek turli xil onlayn qimor oʻyinlari taʼsiriga tushib qolishni oldini olishga qaratilgan yigʻilish boʻlib oʻtdi
Andijon viloyati Qoʻriqlash boshqarmasi xodimlari ishtirokida jinoyatchilikning oldini olish, ularning huquqiy ongi va huquqiy madaniyatini yuksaltirish, shuningdek turli xil onlayn qimor oʻyinlari taʼsiriga tushib qolishni oldini olishga qaratilgan yigʻilish boʻlib oʻtdi.
Mazkur tadbir Qoʻriqlash Departamenti boshligʻining kadrlar va tarbiyaviy ishlar boʻyicha oʻrinbosari podpolkovnik B.S.Jumayev rahbarligida tuman va shahar Qoʻriqlash boʻlimlari xodimlari ishtirokida videoselektor tarzida oʻtkazilgan boʻlib, oʻnda xodimlarning huquqiy ongi va huquqiy madaniyatini yuksaltirish, jinoyatchilikka nisbatan murosasiz munosabatni shakllantirish, xizmat intizomiga qatʼiy rioya etish masalalariga alohida eʼtibor qaratildi.
Shuningdek, fuqarolar bilan xushmuomalada boʻlish, ijrochilik intizomiga amal qilish, xodimlarning maʼnaviy va intellektual salohiyatini oshirish, beparvolikka yoʻl qoʻymaslik hamda tarbiyaviy ishlar samaradorligini kuchaytirish yuzasidan masʼul ofitserlarga tegishli koʻrsatma va tavsiyalar berildi.
Bunday tadbirlar xodimlar oʻrtasida xizmat intizomi va masʼuliyatni oshirish, shuningdek, jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olishda muhim ahamiyat kasb etadi.

A meeting was held aimed at maintaining official and executive discipline, suppressing crime, and raising the legal awareness and legal culture of employees
The Directorate of Protection of Andijan region held a meeting aimed at maintaining official and executive discipline, suppressing crime, increasing the legal awareness and legal culture of employees, as well as preventing their involvement in gambling.
The event was held in a video selector format under the leadership of the Deputy Head of the Department of Protection for Personnel and Educational Work, Lieutenant Colonel B.S. Jumayev. Employees of the district and city Protection departments took part in the discussion.
The meeting discussed in detail the issues of increasing the legal awareness and legal culture of employees, the formation of an intolerant attitude towards crime and strict observance of official discipline.
The officers in charge were given instructions and recommendations to ensure polite communication with citizens, compliance with executive discipline, increase the moral and intellectual potential of employees, prevent negligence and enhance the effectiveness of educational work.
Such events play an important role in strengthening official discipline, increasing responsibility among employees and preventing offenses.