“MENING ARMIYAM – MENING FAXRIM” SHIORI OSTIDA NAVBATDAGI VATANPARVARLIK TADBIRI BOʻLIB OʻTDI
Milliy gvardiya Samarqand viloyati boʻyicha boshqarmasi, viloyat "Qoʻriqlash" boshqarmasi hamda Maktabgacha va maktab taʼlimi boshqarmasi bilan hamkorlikda Toyloq tumanidagi 1 umumtaʼlim maktabida “Mening armiyam – mening faxrim” shiori ostida navbatdagi vatanparvarlik tadbiri boʻlib oʻtdi.
Tadbirda soʻz olganlar yurtimiz tinchligi va osoyishtaligi, sarhadlarimizning daxlsizligini taʼminlashda milliy armiyamizning tutgan oʻrni xususida toʻxtalib oʻtdi. Ayniqsa, yurtimizda oʻsib kelayotgan yosh avlodni intellektual salohiyatli, bilimli, vatanparvar insonlar etib tarbiyalash bugunning dolzarb vazifasi ekanligi, bu borada yoshlar uchun barcha imkoniyatlar eshigi ochiq ekanligi ham alohida taʼkidlandi.
Shundan soʻng, Milliy gvardiya xodimlari yigʻilganlarga xizmat itlari bilan koʻrgazmali chiqishlari hamda harbiy texnika va oʻquv aslahalari koʻrgazmasi, shuningdek kamondan otish sporti boʻyicha olib borilgan mashgʻulotlar barchada katta qiziqish uygʻotdi. Yoshlar uchun tashkil etilgan namoyishlar oʻquvchilarning qalbida kelajakda harbiy boʻlish istagining paydo boʻlishiga xizmat qilgan boʻlsa ajabmas.
Tadbir davomida tashkil etilgan sport musobaqalarida esa yoshlar katta qiziqish bilan ishtirok etishib, sport sohasidagi mahoratlarini yana bir bor sinovdan oʻtkazishi tadbirga yanada shukuh bagʻishladi.
Tadbir soʻngida tashkilotchilar sport oʻyinlarida munosib ishtirok etgan jamoalar va bir guruh faol yoshlarni diplom va sovgʻalar bilan taqdirlashdi.

СОСТОЯЛОСЬ ПАТРИОТИЧЕСКОЕ МЕРОПРИЯТИЕ ПОД ЛОЗУНГОМ «МОЯ АРМИЯ – МОЯ ГОРДОСТЬ»
Управление Национальной гвардии по Самаркандской области и Управление «Охраны» совместно с областным Управлением дошкольного и школьного образования организовали очередное патриотическое мероприятие под лозунгом «Моя армия – моя гордость» в общеобразовательной школе № 1 Тайлакского района.
Выступившие на мероприятии с речью рассказали о роли национальной армии в обеспечении мира и спокойствия нашей страны, нерушимости государственных границ. В частности, было подчеркнуто, что воспитание образованной, патриотичной молодежи является актуальной задачей.
После этого состоялись демонстрационные выступления сотрудников и служебных собак Национальной гвардии, которые пробудили в сердцах ребят желания стать в будущем военными. Большой интерес также вызвала выставка военной техники и учебного оружия, а также мастер-классы по стрельбе из лука.
Молодежь с большим интересом приняли участие в спортивных соревнованиях, организованных в рамках мероприятия, и проверили свои физические способности в области спорта.
В завершение мероприятия организаторы наградили дипломами и подарками учащихся, принявших участие в состязаниях.