Oʻzbekiston Respublikasi Davlat bayrogʻining qabul qilinganligining 33 yilligiga bagʻishlangan navbatdagi harbiy-vatanparvarlik tadbiri oʻtkazildi
Milliy gvardiya Samarqand viloyati boʻyicha boshqarmasi, viloyat "Qoʻriqlash" boshqarmasi hamda Maktabgacha va maktab taʼlimi boshqarmasi bilan hamkorlikda Toyloq tumanidagi 52-umumiy oʻrta taʼlim maktabida Oʻzbekiston Respublikasi Davlat bayrogʻining qabul qilinganligining 33 yilligiga bagʻishlangan navbatdagi harbiy-vatanparvarlik tadbiri oʻtkazildi.
Tadbirda soʻz olganlar Oʻzbekiston Respublikasi Davlat bayrogʻi qabul qilinganligining tarixi va uning ahamiyati, davlat bayrogʻiga hurmat, milliy qadriyatlar va vatanga boʻlgan muhabbatni targʻib qilishga keng foydalanishligi toʻgʻrisida toʻxtalib oʻtdilar.
Tadbir davomida otaliqqa olingan yoshlar hamda maktab oʻquvchilari qurol-aslahalar koʻrgazmasi, sportning kamondan otish, shashka, arqon tortish, tosh koʻtarish boʻyicha oʻz mahoratlarini namoyish etgan boʻlsalar, bayroqni madh etuvchi rasmlar tanlovi boʻyicha ham bellashishlar tashkil etildi.
Musobaqa yakunida faol yoshlar va gʻolib jamoalar tashkilotchilar tomonidan diplom va oʻquv adabiyotlari bilan taqdirlandilar.
Bu kabi tadbirlar yoshlarda Vatanga muhabbat va hurmat ruhida tarbiyalashga qaratilgan muhim qadamlardir.

Another military-patriotic event dedicated to the 33rd anniversary of the adoption of the National Flag of the Republic of Uzbekistan took place
The National Guard Department for Samarkand region and the Directorate of "Protection", together with the Department of Preschool and School Education, organized another military-patriotic event dedicated to the 33rd anniversary of the adoption of the National Flag of the Republic of Uzbekistan, held at secondary school № 52 of Tailak district.
The speakers at the event spoke about the history of the adoption of the National Flag of the Republic of Uzbekistan and its significance, as well as about the work being done to foster respect for the national flag, national values and strengthen feelings of love for the motherland.
During the event, an exhibition of special tools, archery workshops, draughts competitions, tug of war, lifting weights, as well as drawing contests were organized for the children.
According to the results of the competitions and the competition, the most active, as well as the winners, were awarded diplomas and an anthology of educational literature.