Oʻzbekiston Respublikasi Davlat bayrogʻining qabul qilinganligining 33 yilligiga bagʻishlangan navbatdagi harbiy-vatanparvarlik tadbiri oʻtkazildi
Milliy gvardiya Samarqand viloyati boʻyicha boshqarmasi, viloyat "Qoʻriqlash" boshqarmasi hamda Maktabgacha va maktab taʼlimi boshqarmasi bilan hamkorlikda Toyloq tumanidagi 52-umumiy oʻrta taʼlim maktabida Oʻzbekiston Respublikasi Davlat bayrogʻining qabul qilinganligining 33 yilligiga bagʻishlangan navbatdagi harbiy-vatanparvarlik tadbiri oʻtkazildi.
Tadbirda soʻz olganlar Oʻzbekiston Respublikasi Davlat bayrogʻi qabul qilinganligining tarixi va uning ahamiyati, davlat bayrogʻiga hurmat, milliy qadriyatlar va vatanga boʻlgan muhabbatni targʻib qilishga keng foydalanishligi toʻgʻrisida toʻxtalib oʻtdilar.
Tadbir davomida otaliqqa olingan yoshlar hamda maktab oʻquvchilari qurol-aslahalar koʻrgazmasi, sportning kamondan otish, shashka, arqon tortish, tosh koʻtarish boʻyicha oʻz mahoratlarini namoyish etgan boʻlsalar, bayroqni madh etuvchi rasmlar tanlovi boʻyicha ham bellashishlar tashkil etildi.
Musobaqa yakunida faol yoshlar va gʻolib jamoalar tashkilotchilar tomonidan diplom va oʻquv adabiyotlari bilan taqdirlandilar.
Bu kabi tadbirlar yoshlarda Vatanga muhabbat va hurmat ruhida tarbiyalashga qaratilgan muhim qadamlardir.

Состоялось очередное военно-патриотическое мероприятие, посвященное 33-й годовщине принятия Государственного флага Республики Узбекистан
Управление Национальной гвардии Самаркандской области и Управление «Охраны» совместно с Управлением дошкольного и школьного образования организовали очередное военно-патриотическое мероприятие, посвященное 33-й годовщине принятия Государственного флага Республики Узбекистан, проведено в общеобразовательной школе № 52 Тайлакского района.
Выступившие с речью на мероприятии рассказали об истории принятия Государственного флага Республики Узбекистан и его значении, а также о проводимой работе с целью воспитания уважения к государственному флагу, национальным ценностям и укрепления чувств любви к родине.
В ходе мероприятия для ребят организовали выставку специальных средств, мастер классы по стрельбе из лука, состязания по шашкам, перетягиванию каната, поднятию гирей, а также конкурсы рисунков.
По итогам состязаний и конкурса самые активные, а также победители были награждены дипломами и антологией учебной литературы.