Shaxsiy tarkib ishtirokida xizmat intizomi mustahkamlash, korrupsiya va sodir etilishi mumkin boʻlgan yoʻl-transport hodisalarining oldini olishga bagʻishlangan uchrashuv boʻlib oʻtdi
Xorazm viloyati Qoʻriqlash boshqarmasida korrupsiya, xizmat intizomi va sodir etilishi mumkin boʻlgan yoʻl-transport hodisalarining oldini olishga bagʻishlangan uchrashuv boʻlib oʻtdi. Mazkur tadbir Qoʻriqlash departamenti boshligʻining kadrlar va tarbiyaviy ishlar boʻyicha oʻrinbosari, polkovnik B.Jumayev rahbarligida tuman va shahar Qoʻriqlash boʻlimlari xodimlari ishtirokida videoselektor tarzida oʻtkazildi.
Uchrashuvda korrupsiyaviy holatlar, xizmat intizomining buzilishi va yoʻl-transport hodisalari kabi muammolarning kelib chiqish sabablari, ularning jamiyat va shaxs hayotidagi salbiy oqibatlari haqida atroflicha maʼlumot berildi. Maʼruzachilar tomonidan ushbu illatlarning oldini olish boʻyicha aniq tavsiyalar, huquqiy va maʼnaviy yondashuvlar hamda ularga qarshi kurashishda jamoaviy yondashuvning ahamiyati alohida taʼkidlandi. Shu bilan birga korrupsiya va yoʻl harakati qoidalariga rioya etmaslik natijasida sodir etilgan YTXlari boʻyicha videroliklar namoyish etildi.
Tadbir yakunida tizimda sidqidildan xizmat qilib, oʻz fidoyiligi, masʼuliyati va yuksak intizomi bilan hamkasblariga oʻrnak boʻlgan bir guruh xodimlari faxriy yorliq hamda esdalik sovgʻalari bilan taqdirlandi.

A meeting was held with the staff on the issues of maintaining official discipline, combating corruption and possible traffic accidents
An important meeting with the personnel of the Directorate of Protection of Khorezm region was held on the issues of strengthening official discipline and preventing road accidents, as well as cases of corruption. The event was held in the format of a videoconference under the leadership of the Deputy head of the Department of Protection for Personnel and Educational Work, Colonel B. Jumayev. Employees of the district and city Protection departments took part in the discussion.
During the meeting, detailed information was provided on the causes of corruption offenses, violations of official discipline and traffic accidents. The participants of the event got acquainted with the negative consequences of these phenomena both for society as a whole and for an individual. The speakers emphasized the importance of observing legal norms and spiritual values, as well as the importance of collective efforts in combating these phenomena.
The participants were particularly impressed by demonstration videos showing the real consequences of traffic accidents caused by corruption schemes and non-compliance with traffic rules. This visual aid helped to better understand the importance of following established rules and regulations.
An award ceremony was held at the end of the event. Employees who demonstrated high professionalism, responsibility and impeccable discipline in their work were awarded certificates of honor and memorable gifts. These awards were a well-deserved recognition of their dedication and role models for all personnel.