“Rahbar va yoshlar” uchrashuvi boʻlib oʻtdi
Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Toshkent shahar "Qoʻriqlash" boshqarmasining Maʼnaviyat-maʼrifat markazi anjumanlar zalida Milliy gvardiya hamda Yoshlar ishlari agentligi hamkorligida Milliy gvardiya tomonidan otaliqqa olingan yoshlar bilan “Rahbar va yoshlar” uchrashuvi oʻtkazildi.
Uchrashuvda Milliy gvardiya qoʻmondoni oʻrinbosari, polkovnik S.Mamayusupov, Yoshlar ishlari Agentligi direktor oʻrinbosari A.Moʻminov, "Qoʻriqlash" bosh boshqarmasi boshligʻi oʻrinbosari, polkovnik M.Oʻrinboyev, Milliy gvardiya qoʻmondonligi, Jamoat xavfsizligi universiteti, harbiy qism va "Qoʻriqlash" boʻlimlari xodimlari hamda Toshkent shahri va tumanlarining 4-sektorlaridagi 73 ta MFYda istiqomat qiluvchi 150 nafardan ziyod otaliqqa olingan yoshlar ishtirok etdi.
Marosimda soʻzga chiqqanlar tadbir ochiq muloqot shaklida oʻtayotganligiga alohida urgʻu berib, yoshlarning muammolarini oʻrganish, ularni oʻz vaqtida bartaraf etish, asosiysi, yoshlarning jamiyatda oʻz oʻrniga ega boʻlishi davlatimizning bosh maqsadlaridan biri ekanligini taʼkidladi.
Shundan soʻng, tadbirning asosiy ishtirokchilari boʻlgan yoshlar bilan samimiy va ochiq suhbat oʻtkazildi. Unda yoshlarning muammolari oʻrganilib, taklif va mulohazalari tinglandi, shuningdek, muammolarni bartaraf etish va takliflarni amalga oshirish yuzasidan mutasaddilarga tegishli topshiriqlar berildi.
Shuningdek, tadbirda masʼullar tomonidan yurtimizda yosh avlodning sogʻlom, maʼnan yetuk inson boʻlib ulgʻayishi, zamonaviy bilimlarni puxta egallashi uchun yaratilayotgan shart-sharoitlardan oqilona foydalanish kelgusida ulkan marralarga erishishga zamin yaratishi alohida taʼkidlandi.
Tadbir doirasida yoshlarni munosib ish topishlari uchun mehnat yarmarkasi ham tashkil etildi. Unda turli yoʻnalishlarda faoliyat yuritayotgan oʻttizdan ortiq davlat va xususiy korxona vakillari oʻzlarining boʻsh ish oʻrinlari bilan qatnashdi va ishga kirishga qiziqish bildirgan yoshlar bilan mehnat shartnomalarini imzoladilar.
Tadbir doirasida oʻtkazilgan harbiy texnikalar koʻrgazmasi esa, yoshlarda harbiy sohaga boʻlgan qiziqish yuqori ekanligini yana bir bor isbotladi.
Yuqori shukuhda kechgan “Rahbar va yoshlar” uchrashuvining badiiy qismida yangragan Vatanni hamda Vatan himoyasi sharafli burch ekanligini tarannum etuvchi kuy va qoʻshiqlar barchaga manzur boʻldi.

Состоялась встреча «Руководитель и молодежь»
В Центре духовности и просветительства Управления «Охраны» города Ташкента Национальной гвардии Республики Узбекистан совместно с Агентством по делам молодежи организована встреча «Руководитель и молодежь» с участием молодых людей, закрепленных за Национальной гвардией.
На встрече присутствовали заместитель командующего Национальной гвардией полковник С.Мамаюсупов, заместитель директора Агентства по делам молодежи А.Муминов, заместитель начальника Главного управления «Охраны» полковник М.Уринбоев, командование Национальной гвардии, сотрудники Университета общественной безопасности, воинских частей и подразделений «Охраны», а также более 150 молодых людей, проживающих в 73 махаллях 4 сектора города Ташкента и других районов области.
Выступившие с речью на мероприятии, прошедшем в форме открытого диалога, отметили, что одной из главных целей нашей страны является изучение проблем молодежи, их своевременное решение, а главное – укрепление позиции и роли подрастающего поколения в обществе.
Затем состоялась искренняя и открытая беседа с молодыми людьми, которые стали основными участниками мероприятия. Были изучены их проблемы и заслушаны предложения, после чего должностным лицам даны соответствующие поручения по устранению проблем и реализации поступивших предложений.
На мероприятии было особенно подчеркнуто, что рациональное использование условий, созданных для того, чтобы подрастающее поколение в нашей стране выросло здоровым и духовно зрелым, овладело современными знаниями, заложит основу для достижения больших высот в будущем.
В рамках мероприятия также прошла ярмарка вакансий для желающих найти достойную работу. В ярмарке приняли участие представители более тридцати государственных и частных предприятий, которые заключили трудовые договоры с молодыми людьми, проявившими заинтересованность в трудоустройстве.
В свою очередь, организованная выставка военной техники еще раз доказала высокий интерес молодежи к военной сфере. Особую атмосферу мероприятию придали музыка и песни, восхваляющие Родину.