“Rahbar va yoshlar” uchrashuvi boʻlib oʻtdi
Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Toshkent shahar "Qoʻriqlash" boshqarmasining Maʼnaviyat-maʼrifat markazi anjumanlar zalida Milliy gvardiya hamda Yoshlar ishlari agentligi hamkorligida Milliy gvardiya tomonidan otaliqqa olingan yoshlar bilan “Rahbar va yoshlar” uchrashuvi oʻtkazildi.
Uchrashuvda Milliy gvardiya qoʻmondoni oʻrinbosari, polkovnik S.Mamayusupov, Yoshlar ishlari Agentligi direktor oʻrinbosari A.Moʻminov, "Qoʻriqlash" bosh boshqarmasi boshligʻi oʻrinbosari, polkovnik M.Oʻrinboyev, Milliy gvardiya qoʻmondonligi, Jamoat xavfsizligi universiteti, harbiy qism va "Qoʻriqlash" boʻlimlari xodimlari hamda Toshkent shahri va tumanlarining 4-sektorlaridagi 73 ta MFYda istiqomat qiluvchi 150 nafardan ziyod otaliqqa olingan yoshlar ishtirok etdi.
Marosimda soʻzga chiqqanlar tadbir ochiq muloqot shaklida oʻtayotganligiga alohida urgʻu berib, yoshlarning muammolarini oʻrganish, ularni oʻz vaqtida bartaraf etish, asosiysi, yoshlarning jamiyatda oʻz oʻrniga ega boʻlishi davlatimizning bosh maqsadlaridan biri ekanligini taʼkidladi.
Shundan soʻng, tadbirning asosiy ishtirokchilari boʻlgan yoshlar bilan samimiy va ochiq suhbat oʻtkazildi. Unda yoshlarning muammolari oʻrganilib, taklif va mulohazalari tinglandi, shuningdek, muammolarni bartaraf etish va takliflarni amalga oshirish yuzasidan mutasaddilarga tegishli topshiriqlar berildi.
Shuningdek, tadbirda masʼullar tomonidan yurtimizda yosh avlodning sogʻlom, maʼnan yetuk inson boʻlib ulgʻayishi, zamonaviy bilimlarni puxta egallashi uchun yaratilayotgan shart-sharoitlardan oqilona foydalanish kelgusida ulkan marralarga erishishga zamin yaratishi alohida taʼkidlandi.
Tadbir doirasida yoshlarni munosib ish topishlari uchun mehnat yarmarkasi ham tashkil etildi. Unda turli yoʻnalishlarda faoliyat yuritayotgan oʻttizdan ortiq davlat va xususiy korxona vakillari oʻzlarining boʻsh ish oʻrinlari bilan qatnashdi va ishga kirishga qiziqish bildirgan yoshlar bilan mehnat shartnomalarini imzoladilar.
Tadbir doirasida oʻtkazilgan harbiy texnikalar koʻrgazmasi esa, yoshlarda harbiy sohaga boʻlgan qiziqish yuqori ekanligini yana bir bor isbotladi.
Yuqori shukuhda kechgan “Rahbar va yoshlar” uchrashuvining badiiy qismida yangragan Vatanni hamda Vatan himoyasi sharafli burch ekanligini tarannum etuvchi kuy va qoʻshiqlar barchaga manzur boʻldi.

The meeting “Leader and youth” was held
In the Center of Spirituality and Enlightenment of the Directorate of “Protection” of Tashkent city of the National Guard of the Republic of Uzbekistan held a meeting “Leader and Youth” with the participation of young people assigned to the National Guard and the Agency for Youth Affairs.
The meeting was attended by Deputy Commander of the National Guard Colonel S. Mamayusupov, Deputy Director of the Agency for Youth Affairs A. Muminov, Deputy Head of the Main Directorate of “Protection” Colonel M. Urinboyev, the command of the National Guard, staff of the University of Public Security, military unit and subdivisions of “Protection”, as well as more than 150 young people living in 73 mahallas of sector 4 of Tashkent city and other districts of the region.
Speakers at the event, held in the form of open dialog, noted that one of the main goals of our country is to study the problems of youth, their timely solution, and most importantly, to strengthen the position and role of the younger generation in society.
Then there was a sincere and open conversation with young people, who were the main participants of the event. Their problems were studied and suggestions were heard, after which the officials were given appropriate instructions to eliminate the problems and realize the received suggestions.
It was especially emphasized at the event that the rational use of the conditions created for the younger generation in our country to grow healthy and spiritually mature, to master modern knowledge, will lay the foundation for achieving great heights in the future.
The event also included a job fair for those wishing to find a decent job. The fair was attended by representatives of more than thirty state and private enterprises, which signed labor contracts with young people who showed interest in employment.
In turn, the organized exhibition of military equipment once again proved the high interest of young people in the military sphere. Music and songs glorifying and praising the Motherland gave a special atmosphere to the event.