“HUQUQBUZARLIK VA JINOYATCHILIKNING OLDINI OLISH” MAVZUSIDAGI UCHRASHUV OʻTKAZILDI
Toshkent shahar "Qoʻriqlash" boshqarmasida huquqbuzarliklar profilaktikasi kuni doirasida navbatdagi tadbir tashkil etildi. “Huquqbuzarlik va jinoyatchilikning oldini olish” mavzusidagi uchrashuvda Toshkent shahar "Qoʻriqlash" boshqarmasi Shaxsiy xavfsizlik boʻlimi masʼullari hamda xodimlar ishtirok etishdi.
Unda jinoyatchilik va huquqbuzarlikni oldini olishga qaratilgan chora-tadbirlar haqida soʻz yuritilib, giyohvandlik va firibgarlik kabi holatlarni oʻz vaqtida oldini olish va bartaraf etish asosiy vazifalardan biri ekanligi taʼkidlandi.
Shuningdek, xodimlar tomonidan yoʻl qoʻyilayotgan kamchiliklar xususida ham toʻxtalib oʻtildi. Qoʻpol xatoliklarga yoʻl qoʻygan xodimlarga nisbatan tegishli jazolar tayinlanishi toʻgʻrisida maʼlumotlar hamda ularning huquqiy bilimlarini yanada oshirib borishda zarur boʻlgan kerakli tavsiyalar berildi. Yigʻilganlarga mavzuga oid videorolik namoyish etildi.
Tadbir davomida xizmat intizomiga rioya etish, shukronalik hissi ila xizmatni olib borish har bir xodim oldida turgan oliy burch ekanligi yana bir bor eslatib oʻtildi.

A MEETING DEDICATED TO THE SUPPRESSION OF CRIME AND VIOLATIONS OF THE RULE OF LAW WAS HELD
As part of the crime prevention Day, a regular meeting on the topic "Prevention of crime and violations of the rule of law" was organized in the Directorate of "Protection" of Tashkent city, which was attended by officials of the Department of Internal Security of the Directorate of "Protection" and employees.
Measures aimed at preventing crime and delinquency were discussed at the event. The speakers also stressed that one of the main tasks is the timely prevention and elimination of cases of drug abuse and fraud.
In addition, mistakes and shortcomings made by employees were touched upon, information was given on appropriate liability measures, after which the legal knowledge of the meeting participants was consolidated.
At the end of the event, a video on this topic was shown and it was noted that maintaining official discipline, providing services with special responsibility and vigilance is the highest duty of every employee.