“HUQUQBUZARLIK VA JINOYATCHILIKNING OLDINI OLISH” MAVZUSIDAGI UCHRASHUV OʻTKAZILDI
Toshkent shahar "Qoʻriqlash" boshqarmasida huquqbuzarliklar profilaktikasi kuni doirasida navbatdagi tadbir tashkil etildi. “Huquqbuzarlik va jinoyatchilikning oldini olish” mavzusidagi uchrashuvda Toshkent shahar "Qoʻriqlash" boshqarmasi Shaxsiy xavfsizlik boʻlimi masʼullari hamda xodimlar ishtirok etishdi.
Unda jinoyatchilik va huquqbuzarlikni oldini olishga qaratilgan chora-tadbirlar haqida soʻz yuritilib, giyohvandlik va firibgarlik kabi holatlarni oʻz vaqtida oldini olish va bartaraf etish asosiy vazifalardan biri ekanligi taʼkidlandi.
Shuningdek, xodimlar tomonidan yoʻl qoʻyilayotgan kamchiliklar xususida ham toʻxtalib oʻtildi. Qoʻpol xatoliklarga yoʻl qoʻygan xodimlarga nisbatan tegishli jazolar tayinlanishi toʻgʻrisida maʼlumotlar hamda ularning huquqiy bilimlarini yanada oshirib borishda zarur boʻlgan kerakli tavsiyalar berildi. Yigʻilganlarga mavzuga oid videorolik namoyish etildi.
Tadbir davomida xizmat intizomiga rioya etish, shukronalik hissi ila xizmatni olib borish har bir xodim oldida turgan oliy burch ekanligi yana bir bor eslatib oʻtildi.

СОСТОЯЛАСЬ ВСТРЕЧА, ПОСВЯЩЕННАЯ ПРЕСЕЧЕНИЮ ПРЕСТУПНОСТИ И НАРУШЕНИЙ ЗАКОННОСТИ
В рамках дня профилактики преступности в Управлении «Охраны» города Ташкента организована очередная встреча на тему «Профилактика преступности и нарушений законности», в которой приняли участие должностные лица Отдела собственной безопасности Управления «Охраны» и сотрудники.
На мероприятии обсуждены меры, направленные на профилактику преступности и правонарушений. Выступившие с речью также подчеркнули, что одной из главных задач является своевременное предупреждение и устранение случаев злоупотребления наркотическими средствами и мошенничества.
Кроме того, затронуты допущенные сотрудниками ошибки и недостатки, дана информация о соответствующих мерах ответственности, после чего закреплены юридические знания участников встречи.
В завершение мероприятия продемонстрирован видеоролик на данную тему и отмечено, что поддержание служебной дисциплины, оказание услуг с особой ответственностью и бдительностью — высшая обязанность каждого сотрудника.