Namunali xizmat olib borayotgan xodimlarning farzandlariga imtiyozli tavsiyanomalarni topshirish marosimi boʻlib oʻtdi
Davlatimiz rahbari tomonidan xodimlar va ularning oila aʼzolarini ijtimoiy qoʻllab-quvvatlash maqsadida har yili koʻplab amaliy ishlar tashkil etilib kelinmoqda. Shular biri huquqni muhofaza qiluvchi organlar xodimlarining farzandlarini oliy oʻquv yurtlarining bakalavriat yoʻnalishlariga oʻqishga kirish uchun qoʻshimcha kvotalar ajratilganligi belgilangan.
Shu munosabat bilan har yili vatan tinchligi yoʻlida xizmat olib borayotgan bu soha vakillarining farzandlariga ushbu kvotalar tantanali ravishda topshirilib kelinmoqda. Shu yil ham Qoraqalpogʻiston Respublikasi Qoʻriqlash boshqarmasida koʻp yillardan beri namunali xizmat olib borayotgan xodimlarga imtiyozli tavsiyanomalarni topshirish marosimi boʻlib oʻtdi.
Mazkur tadbirda Qoʻriqlash boshqarmasi rahbariyati tomonidan davlatimiz rahbari tomonidan berilayotgan imtiyozli kvotalarga ega boʻlayotgan xodimlarning farzandlarini va ularning oila aʼzolarini tabriklab, ularga oʻzlarining samimiy tilaklarini bildirdi. Shundan soʻng, tavsiyanomalar tantanali ravishda oʻz egalariga topshirildi. Qoraqalpogʻiston Respublikasi Qoʻriqlash boshqarmasi saflarida xizmat olib borayotgan xodimlarning farzandlariga Vatanni sevish va uni asrash yoʻlida xizmat qilayotgan oʻzlarining ota-onalaridek namuna koʻrsatishlarini bildirib, oldida turgan test sinov imtihonlarini topshirish yuzasidan ezgu-tilaklar bildirilib oʻtildi. Shuningdek, tadbir mobaynida Qoraqalpogʻiston Respublikasi Qoʻriqlash boshqarmasining bir nafar xodimning farzandiga Oliy taʼlim muassasalariga imtihonlarsiz oʻqishga kirish uchun imtiyozli tavsiyanomasi ham berildi. Bu esa oiladagi sogʻlom muhit kelgusida ushbu farzandlarimizning komil inson boʻlib, oʻz kasbining haqiqiy ustasi boʻlishiga undaydi.
Tizimda olib borilayotgan bu kabi ishlar esa kelgusida sohada yetuk kadrlarni tayyorlashda, vatanimizga sharaf bilan xizmat qiluvchi hamda vatanparvarlarni yetishtirishi bilan ahamiyatlidir.

The ceremony of awarding preferential recommendations to the children of employees who have shown exemplary service took place
The Head of our state annually conducts practical events on social support for employees and their families. Among them is the provision of additional quotas for the admission of children of law enforcement officers to bachelorʼs degree programs in higher education institutions.
For example, the other day, the Directorate of Protection of the Republic of Karakalpakstan hosted a ceremony of awarding preferential recommendations to employees who have devoted many years of their lives to the system and demonstrated exemplary service.
At the event, the management of the Directorate of Protection congratulated the children and families of the staff, and expressed their sincere wishes. Then the recommendations were solemnly handed over to their owners. In addition, good wishes were expressed to the children of the employees serving in the Directorate of Protection of the Republic of Karakalpakstan, and it was also emphasized that they would serve as an example and pride for their parents. Also, during the event, one child of an employee of the Directorate of Protection was given a preferential recommendation for admission to higher education institutions without exams. This will certainly be a step towards educating harmoniously developed individuals and true masters of their craft, training highly qualified personnel in the future, and educating patriots who will honorably serve our Motherland.