FARGʻONA MINTAQAVIY OʻQUV MARKAZI TINGLOVCHI VA XODIMLARI ISHTIROKIDA PROFILAKTIK UCHRASHUV OʻTKAZILDI
Harbiy intizomni yanada mustahkamlash, xodimlar orasida huquq-tartibotni mustahkamlash maqsadida huquqbuzarliklar profilaktikasi kuni munosabati bilan Fargʻona mintaqaviy oʻquv markazi shaxsiy tarkibi va tinglovchilari ishtirokida profilaktik uchrashuv tashkil etildi.
Fargʻona harbiy prokuraturasi masʼullari ishtirokida boʻlib oʻtgan mazkur tadbirda xodimlar va tinglovchilarning huquqiy bilimlarini oshirish, ular orasida salbiy holatlar, intizom buzilishi, tavakkalchilikka asoslangan "totalizator", qimor oʻyinlariga berilib qarzga botish holatlarini oldini olish muhimligi haqida soʻz yuritildi. Shuningdek, Fargʻona shahar FVV boʻlimi masʼul xodimlari tomonidan turli favqulodda holatlar, ayniqsa is gazidan zaharlanishning oldini olish, xonadonlarni isitishda qoʻlbola isitish uskunalaridan notoʻgʻri foydalanish natijasida kelib chiqishi mumkin boʻlgan hodisalarning salbiy oqibatlari yuzasidan tushuntirish ishlari olib borildi.

СОСТОЯЛАСЬ ПРОФИЛАКТИЧЕСКАЯ ВСТРЕЧА С УЧАСТИЕМ СЛУШАТЕЛЕЙ И СОТРУДНИКОВ ФЕРГАНСКОГО РЕГИОНАЛЬНОГО УЧЕБНОГО ЦЕНТРА
По случаю дня профилактики преступности, а также в целях поддержания служебной дисциплины и укрепления правопорядка среди личного состава организована профилактическая встреча с участием сотрудников и слушателей Ферганского регионального учебного центра.
На мероприятии должностные лица Ферганской военной прокуратуры обсудили такие вопросы, как повышение правовых знаний сотрудников и слушателей, пресечение случаев нарушения дисциплины, правопорядка и участия в азартных играх. Кроме того, ответственные сотрудники отдела по чрезвычайным ситуациям города Ферганы рассказали о проводимой работе по профилактике отравлений угарным газом, а также пресечению несчастных случаев, которые могут возникнуть в результате неправильного использования самодельного отопительного оборудования.