FARGʻONA MINTAQAVIY OʻQUV MARKAZI TINGLOVCHI VA XODIMLARI ISHTIROKIDA PROFILAKTIK UCHRASHUV OʻTKAZILDI
Harbiy intizomni yanada mustahkamlash, xodimlar orasida huquq-tartibotni mustahkamlash maqsadida huquqbuzarliklar profilaktikasi kuni munosabati bilan Fargʻona mintaqaviy oʻquv markazi shaxsiy tarkibi va tinglovchilari ishtirokida profilaktik uchrashuv tashkil etildi.
Fargʻona harbiy prokuraturasi masʼullari ishtirokida boʻlib oʻtgan mazkur tadbirda xodimlar va tinglovchilarning huquqiy bilimlarini oshirish, ular orasida salbiy holatlar, intizom buzilishi, tavakkalchilikka asoslangan "totalizator", qimor oʻyinlariga berilib qarzga botish holatlarini oldini olish muhimligi haqida soʻz yuritildi. Shuningdek, Fargʻona shahar FVV boʻlimi masʼul xodimlari tomonidan turli favqulodda holatlar, ayniqsa is gazidan zaharlanishning oldini olish, xonadonlarni isitishda qoʻlbola isitish uskunalaridan notoʻgʻri foydalanish natijasida kelib chiqishi mumkin boʻlgan hodisalarning salbiy oqibatlari yuzasidan tushuntirish ishlari olib borildi.

A PREVENTIVE MEETING WAS HELD WITH THE PARTICIPATION OF LISTENERS AND STAFF OF THE FERGHANA REGIONAL TRAINING CENTER
On the occasion of Crime Prevention Day, as well as in order to maintain official discipline and strengthen law and order among the personnel, a preventive meeting was organized with the participation of employees and listeners of the Ferghana Regional Training Center.
At the event, officials of the Ferghana Military Prosecutorʼs Office discussed issues such as improving the legal knowledge of employees and listeners, suppressing cases of violations of discipline, law and order and gambling. In addition, the responsible employees of the emergency department of the city of Ferghana spoke about the ongoing work on the prevention of carbon monoxide poisoning, as well as the suppression of accidents that may occur as a result of improper use of homemade heating equipment.