Shaxsiy tarkib ishtirokida profilaktik uchrashuv boʻlib oʻtdi
Bugun Milliy gvardiya "Qoʻriqlash" bosh boshqarmasida Oʻzbekiston Respublikasi Harbiy prokuraturasi masʼullari hamda "Qoʻriqlash" bosh boshqarmasi rahbariyati va shaxsiy tarkibi ishtirokida profilaktik uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Uchrashuvda Harbiy prokuratura masʼullari tomonidan qonunchilikdagi yangiliklar hamda normativ-huquqiy hujjatlar bilan ishlash tartibi toʻgʻrisida maʼlumotlar berildi. Shuningdek, oʻtgan davr mobaynida tizimda ijrochilik va xizmat intizomi buzilish holatlari aniq misollar bilan keltirib oʻtildi va bular uchun javobgarlik asoslariga ham alohida toʻxtalib oʻtildi.
Xodimlarning huquqiy bilimlarini oshirishga qaratilgan tadbir davomida masʼullar oʻzlarining amaliy tajribalariga tayangan holda xizmatda duch kelishi mumkin boʻlgan muammolarga munosib yechim topish boʻyicha zaruriy tavsiyalar berishdi.
Ochiq muloqot tarzida oʻtgan suhbat yakunida xodimlar oʻzlarini qiziqtirgan savollariga batafsil javoblar olishdi.

A preventive meeting with the staff took place
Today, a preventive meeting was held at the Main Directorate of "Protection" of the National Guard with the participation of officials of the Military Prosecutorʼs Office of the Republic of Uzbekistan, the leadership and personnel of the Main Directorate of "Protection".
At the event, the staff of the Military Prosecutorʼs Office provided detailed information on changes and innovations in legislation, as well as on the procedure for working with regulatory legal documents. Using specific examples, cases of violations of executive and service discipline in the system over the past period are considered, and liability measures are discussed.
In addition, during the event aimed at improving the legal knowledge of employees, the speakers gave the necessary recommendations to find adequate solutions to problems based on their practical experience that may arise in their official activities.