Shaxsiy tarkib ishtirokida profilaktik uchrashuv boʻlib oʻtdi
Bugun Milliy gvardiya "Qoʻriqlash" bosh boshqarmasida Oʻzbekiston Respublikasi Harbiy prokuraturasi masʼullari hamda "Qoʻriqlash" bosh boshqarmasi rahbariyati va shaxsiy tarkibi ishtirokida profilaktik uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Uchrashuvda Harbiy prokuratura masʼullari tomonidan qonunchilikdagi yangiliklar hamda normativ-huquqiy hujjatlar bilan ishlash tartibi toʻgʻrisida maʼlumotlar berildi. Shuningdek, oʻtgan davr mobaynida tizimda ijrochilik va xizmat intizomi buzilish holatlari aniq misollar bilan keltirib oʻtildi va bular uchun javobgarlik asoslariga ham alohida toʻxtalib oʻtildi.
Xodimlarning huquqiy bilimlarini oshirishga qaratilgan tadbir davomida masʼullar oʻzlarining amaliy tajribalariga tayangan holda xizmatda duch kelishi mumkin boʻlgan muammolarga munosib yechim topish boʻyicha zaruriy tavsiyalar berishdi.
Ochiq muloqot tarzida oʻtgan suhbat yakunida xodimlar oʻzlarini qiziqtirgan savollariga batafsil javoblar olishdi.

Состоялась профилактическая встреча с личным составом
Сегодня в Главном управлении «Охраны» Национальной гвардии состоялась профилактическая встреча с участием должностных лиц Военной прокуратуры Республики Узбекистан, руководства и личного состава Главного управления «Охраны».
На мероприятии сотрудники Военной прокуратуры предоставили подробную информацию об изменениях и нововведениях в законодательство, а также о порядке работы с нормативными правовыми документами. На конкретных примерах рассмотрены случаи нарушения исполнительской и служебной дисциплины в системе за истекший период, обсуждены меры ответственности.
Кроме того, в ходе мероприятия, направленного на повышение правовых знаний сотрудников, выступившие с речью дали необходимые рекомендации для поиска адекватных решений проблем на основе своего практического опыта, которые могут возникнуть в служебной деятельности.