"Ilm-fan va taʼlimning innovatsion rivojlanishi: hozirgi holati va taraqqiyot tamoyillari" mavzusida ilmiy-amaliy anjuman oʻtkazildi
Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Fargʻona mintaqaviy oʻquv markazida "Ilm-fan va taʼlimning innovatsion rivojlanishi: hozirgi holati va taraqqiyot tamoyillari" mavzusida ilmiy-amaliy anjuman oʻtkazildi.
Bugungi kunda taʼlim tizimini xususan, oliy taʼlim tizimini takomillashtirish va zamon bilan hamnafas tarzda rivojlantirib borish davlatimizning bosh islohotiga aylangan.
Ushbu islohotlar doirasida kuni kecha Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Fargʻona mintaqaviy oʻquv markazida respublikamizning bir qator yetakchi oliy taʼlim muassasalari va Fargʻona viloyati xokimligi huzuridagi Raqamli texnologiyalar markazining mutasaddi xodimlari ishtirokida "Ilm-fan va taʼlimning innovatsion rivojlanishi: hozirgi holati va taraqqiyot tamoyillari" mavzusida ilmiy-amaliy anjuman oʻtkazildi.
Ushbu anjumandan ko‘zlangan maqsad – ilm-fan sohasida boshqaruv tizimini takomillashtirish, yuqori malakali ilmiy kadrlar tayyorlash, yoshlarni ilmiy-tadqiqot faoliyatiga yo‘naltirish va yutuqlarini rag‘batlantirish, ilm-fan va ilmiy faoliyatni rivojlantirishning zamonaviy infratuzilmasini yaratishga qaratildi.

Состоялась научно-практическая конференция на тему «Инновационное развитие науки и образования: современное состояние и принципы развития»
В Ферганском региональном учебном центре Национальной гвардии Республики Узбекистан состоялась научно-практическая конференция на тему «Инновационное развитие науки и образования: современное состояние и принципы развития».
Сегодня совершенствование системы образования, особенно системы высшего образования, и ее развитие в соответствии со временем стало главной реформой нашей страны.
В рамках данных реформ, на днях в Ферганском региональном учебном центре Национальной гвардии Республики Узбекистан прошла научно-практическая конференция на тему «Инновационное развитие науки и образования: современное состояние и принципы развития». Участие в мероприятии приняли специалисты ведущих высших учебных заведений нашей республики и Центра цифровых технологий при хокимияте Ферганской области.
Цель данной конференции – совершенствование системы управления в сфере науки, подготовка высококвалифицированных научных кадров, привлечение молодежи к исследовательской деятельности и стимулирование их достижений, а также создание современной инфраструктуры для развития науки и научной деятельности.