"Ilm-fan va taʼlimning innovatsion rivojlanishi: hozirgi holati va taraqqiyot tamoyillari" mavzusida ilmiy-amaliy anjuman oʻtkazildi
Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Fargʻona mintaqaviy oʻquv markazida "Ilm-fan va taʼlimning innovatsion rivojlanishi: hozirgi holati va taraqqiyot tamoyillari" mavzusida ilmiy-amaliy anjuman oʻtkazildi.
Bugungi kunda taʼlim tizimini xususan, oliy taʼlim tizimini takomillashtirish va zamon bilan hamnafas tarzda rivojlantirib borish davlatimizning bosh islohotiga aylangan.
Ushbu islohotlar doirasida kuni kecha Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Fargʻona mintaqaviy oʻquv markazida respublikamizning bir qator yetakchi oliy taʼlim muassasalari va Fargʻona viloyati xokimligi huzuridagi Raqamli texnologiyalar markazining mutasaddi xodimlari ishtirokida "Ilm-fan va taʼlimning innovatsion rivojlanishi: hozirgi holati va taraqqiyot tamoyillari" mavzusida ilmiy-amaliy anjuman oʻtkazildi.
Ushbu anjumandan ko‘zlangan maqsad – ilm-fan sohasida boshqaruv tizimini takomillashtirish, yuqori malakali ilmiy kadrlar tayyorlash, yoshlarni ilmiy-tadqiqot faoliyatiga yo‘naltirish va yutuqlarini rag‘batlantirish, ilm-fan va ilmiy faoliyatni rivojlantirishning zamonaviy infratuzilmasini yaratishga qaratildi.

A scientific and practical conference on the topic "Innovative development of science and education: current state and principles of development"
A scientific and practical conference on the topic "Innovative development of science and education: current state and principles of development" was held at the Ferghana Regional Training Center of the National Guard of the Republic of Uzbekistan.
Today, the improvement of the education system, especially the higher education system, and its development in accordance with the times has become the main reform of our country.
As part of these reforms, a scientific and practical conference on the topic "Innovative development of science and education: current state and principles of development" was recently held at the Ferghana Regional Training Center of the National Guard of the Republic of Uzbekistan. The event was attended by specialists from leading higher educational institutions of our republic and the Center for Digital Technologies at the Khokimiyat of Ferghana region.
The purpose of this conference is to improve the management system in the field of science, train highly qualified scientific personnel, attract young people to research activities and stimulate their achievements, as well as create a modern infrastructure for the development of science and scientific activities.