SHAXSIY TARKIBNING XIZMAT INTIZOMINI MUSTAHKAMLASH
Milliy gvardiya Markaziy devoni Shaxsiy xavfsizlik hamda Kadrlar boshqarmasi mas’ullari ishtirokida Nukus shahrida xizmat qilayotgan harbiy xizmatchi va xodimlar uchun muloqotlar tashkil etildi.
So‘zga chiqqanlar tomonidan shaxsiy tarkib o‘rtasida sodir etilishi mumkin bo‘lgan salbiy holatlarning oldini olish, huquqbuzarliklar profilaktikasi, har qanday jinoyatchilik va huquqbuzarliklarga huquqiy baho berilishi, xizmat o‘tash tartiblari hamda ko‘ngilsiz hodisalarni oldini olish borasidagi ishlarni tashkillashtirish yuzasidan alohida tushuntirishlar berildi.
Shuningdek, shaxsiy tarkib orasida sodir etilgan salbiy holatlar va ularning oqibatlari to‘g‘risida tayyorlangan videorolik yig‘ilish mobaynida qo‘yib berildi.

THE SERVICE DISCIPLINE OF THE PERSONNEL HAS BEEN STRENGTHENED
Dialogues for military personnel and employees serving in Nukus city were organized with the participation of officials of the Department of Own Security and the Personnel Department of the Central Office of the National Guard.
The speakers noted the issues of prevention of negative situations that may arise among the personnel, prevention of offenses and their legal assessment, as well as the order of service and organization of work.
During the meeting, a prepared video about negative situations and their consequences was presented.