XIZMAT INTIZOMI MUSTAHKAMLANMOQDA
Kuni kecha Olmalik va Chirchiq shaharlarida Respublika harbiy prokuraturasi mas’ullari tomonidan Toshkent viloyati "Qo‘riqlash" boshqarmasi shaxsiy tarkibi ishtirokida huquqbuzarlik va jinoyatchilikni oldini olishga maqsadida davra suhbati o‘tkazildi.
Tadbirda so‘z olganlar xodimlarga "Korrupsiya va firibgarlikka oid jinoyatlar" va “Pora olish-berishda vositachilik qilish” jinoyatlari sodir etganlik uchun belgilangan tartibda javobgarlik mavjud ekanligini ta’kidlab o‘tdilar.
Shuningdek, mutaxassislar xodimlarning o‘z mansab yoki xizmat mavqeidan shaxsiy manfaatlarni ko‘zlab moddiy yoki nomoddiy naf olish maqsadida qonunga xilof ravishda foydalanishi, bunday nafni qonunga xilof ravishda taqdim etish kabi korrupsion holatlarga aralashib qolmasliklari, ushbu jarayonlarda vositachilik qilmasliklari tushuntirildi.
Korrupsiya bozor qoidalariga binoan xizmatlarni ixtiyoriy ravishda oldi-sotdi qilish emas, balki ularni ko‘rsatish uchun g‘ayriqonuniy haq olish deya ta’riflanib, shaxsiy tarkibning bunday salbiy holatlardan uzoq yurishlari lozimligi alohida ta’kidlandi.

SERVICE DISCIPLINE IS BEING STRENGTHENED
A few days ago, in Almalyk and Chirchik cities, officials of the Republican Military Prosecutor's Office organized a round table with the participation of the personnel of the Directorate of "Protection" of Tashkent region in order to prevent offenses and crimes.
The speakers at the event recalled the responsibility for corruption crimes and fraud, as well as mediation in bribery.
It was also noted that employees should not interfere in corruption situations, such as the illegal use of official or official position for material or non-material benefits.
Recall that corruption is the receipt of illegal fees for the provision of services, rather than the voluntary purchase and sale of services in accordance with market rules.