Xizmat vaqtida halok boʻlgan xodimlarning oila aʼzolari doimo eʼtirofda
Kuni kecha Jizzax viloyati Qoʻriqlash boshqarmasi masʼullari tomonidan tizimda fidokorona mehnat qilib, oʻz xizmat vazifasini bajarish vaqtida halok boʻlgan xodimlarning oila aʼzolarining holidan xabar olindi. Vatanimiz tinchligi va farovonligi yoʻlida xizmat qilgan xodimlarning farzandlariga, ota-onalariga juda katta minnatdorchilik bildirildi.
Bundan tashqari, yangi oʻquv yili boshlanishi munosabati bilan tizimda xizmat qilayotgan va xizmat burchini bajarish chogʻida vafot etgan bir guruh xodimlarning farzandlariga maktab oʻquv qurollari topshirildi. Sovgʻalarni shakllantirishda har bir bolaning individual istaklariga, ularning yoshi, jinsi va qiziqishlariga alohida eʼtibor qaratildi. Boshqarma vakillari har bir bolani shaxsan tabriklab, oʻqishlarida muvaffaqiyat va yangi yutuqlar tiladi.
Tashriflar davomida halok boʻlgan xodimlarning xotirasi yana bir bor yodga olindi shu bilan birga xizmat vaqtidagi xotiralar xotirlandi.

Семьи сотрудников, погибших при исполнении служебного долга, находятся под постоянной опекой
На днях сотрудники Управления охраны Джизакской области с чувством глубокого уважения навестили семьи коллег, героически отдавших свои жизни при исполнении служебного долга ради безопасности Родины. В ходе душевных встреч представители управления выразили искреннюю благодарность родителям и детям погибших товарищей, которые самоотверженно служили процветанию нашей страны.
В преддверии нового учебного года детям погибших сотрудников были торжественно вручены комплекты необходимых школьных принадлежностей. В наборы вошли современные рюкзаки с символикой учебного года, качественные канцелярские товары, наборы для творчества и другие необходимые для учёбы предметы. Особое внимание было уделено индивидуальным пожеланиям каждого ребёнка — были учтены их возраст, пол и интересы при формировании подарков. Представители управления лично поздравили каждого ребёнка, пожелали успехов в учёбе и новых достижений.
Во время тёплых встреч участники почтили память павших товарищей минутой молчания и поделились трогательными воспоминаниями об их безупречной службе и благородных поступках.