Bugun Milliy gvardiya "Qoʻriqlash" bosh boshqarmasida Qurolli Kuchlarimiz tashkil etilganligining 33 yilligi hamda Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan videokonferensaloqa tarzida tantanali tadbir boʻlib oʻtdi.
Tadbir avvalida Milliy gvardiya qoʻmondoni oʻrinbosari polkovnik M.J.Gʻaniyev barcha xodimlarni, taʼlim muassasalari professor-oʻqituvchilarini, soha faxriylarini, ishchi-xizmatchilarni hamda xizmat burchini bajarish chogʻida halok boʻlgan xodimlarimizning oila aʼzolarini Qurolli Kuchlarimiz tashkil etilganligining 33 yilligi hamda Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan samimiy muborakbod etdi.
Tadbirning ikkinchi qismida Milliy gvardiya tizimlarida samarali xizmat qilib, yurtimiz osoyishtaligi yoʻlida jonbozlik koʻrsatayotgan, fuqarolarning mol-mulki daxlsizligini taʼminlashdek eng ulugʻ va olijanob ishni sidqidildan bajarayotgan bir guruh xodimlar, tizim faxriylari hamda xizmat vaqtida halok boʻlgan xodimlarning oila aʼzolariga Milliy gvardiyaning idoraviy koʻkrak nishonlari, navbatdagi unvonlar, faxriy yorliq va tashakkurnomalar tantanali tarzda topshirildi.
Ishtirokchilarda koʻtarinki kayfiyat baxsh etgan marosimda taqdirlanganlar yuksak ishonch va eʼtirofdan mamnun ekanligini, bunday eʼtibordan ruhlanib, tizimda yanada masʼuliyat va shijoat bilan faoliyat yuritishlarini taʼkidladilar.

Today, a solemn videoconference event dedicated to the 33rd anniversary of the formation of the Armed Forces and Defenders of the Motherland Day was held at the Main Directorate of "Protection" of the National Guard.
At the beginning of the event, the Deputy Commander of the National Guard, Colonel M.J.Ganiyev, expressed sincere congratulations on the 33rd anniversary of the formation of the Armed Forces and Defenders of the Motherland Day, and wished all the best to the staff, faculty of educational institutions, veterans of the system and the families of employees who died in the line of duty.
In the second part of the event, a group of employees who faithfully perform honorable and noble work to ensure the inviolability of citizensʼ property, as well as veterans who have devoted many years to serving in the National Guard systems, and the families of employees who died in the line of duty in the name of peace and tranquility in our country, were awarded departmental badges of the National Guard, titles, certificates of honor, and letters of appreciation.
At the award ceremony, the participants expressed gratitude for the high level of trust and honors, and also noted that they would continue to serve in the system with even greater responsibility and dedication.