Bugun Milliy gvardiya "Qoʻriqlash" bosh boshqarmasida Qurolli Kuchlarimiz tashkil etilganligining 33 yilligi hamda Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan videokonferensaloqa tarzida tantanali tadbir boʻlib oʻtdi.
Tadbir avvalida Milliy gvardiya qoʻmondoni oʻrinbosari polkovnik M.J.Gʻaniyev barcha xodimlarni, taʼlim muassasalari professor-oʻqituvchilarini, soha faxriylarini, ishchi-xizmatchilarni hamda xizmat burchini bajarish chogʻida halok boʻlgan xodimlarimizning oila aʼzolarini Qurolli Kuchlarimiz tashkil etilganligining 33 yilligi hamda Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan samimiy muborakbod etdi.
Tadbirning ikkinchi qismida Milliy gvardiya tizimlarida samarali xizmat qilib, yurtimiz osoyishtaligi yoʻlida jonbozlik koʻrsatayotgan, fuqarolarning mol-mulki daxlsizligini taʼminlashdek eng ulugʻ va olijanob ishni sidqidildan bajarayotgan bir guruh xodimlar, tizim faxriylari hamda xizmat vaqtida halok boʻlgan xodimlarning oila aʼzolariga Milliy gvardiyaning idoraviy koʻkrak nishonlari, navbatdagi unvonlar, faxriy yorliq va tashakkurnomalar tantanali tarzda topshirildi.
Ishtirokchilarda koʻtarinki kayfiyat baxsh etgan marosimda taqdirlanganlar yuksak ishonch va eʼtirofdan mamnun ekanligini, bunday eʼtibordan ruhlanib, tizimda yanada masʼuliyat va shijoat bilan faoliyat yuritishlarini taʼkidladilar.

Сегодня в Главном управлении «Охрана» Национальной гвардии прошло торжественное мероприятие в формате видеоконференцсвязи, посвящённое 33-й годовщине образования Вооружённых Сил и Дню защитников Родины.
В начале мероприятия заместитель командующего Национальной гвардией полковник М.Ж.Ганиев выразил искренние поздравления с 33-летием образования Вооружённых Сил и Днем защитников Родины, а также пожелал всего наилучшего личному составу, профессорско-преподавательскому составу образовательных учреждений, ветеранам системы и семьям сотрудников, погибших при исполнении служебных обязанностей.
Во второй части мероприятия группа сотрудников, которые добросовестно выполняют почётную и благородную работу по обеспечению неприкосновенности имущества граждан, а также ветераны, посвятившие многие годы службе в системах Национальной гвардии, и семьи сотрудников, погибших при исполнении служебных обязанностей во имя мира и спокойствия в нашей стране, были награждены ведомственными нагрудными знаками Национальной гвардии, очередными званиями, почётными грамотами и благодарственными письмами.
На торжественной церемонии награждения участники выразили благодарность за высокий уровень доверия и оказанные почести, а также отметили, что и впредь будут служить в системе с ещё большей ответственностью и целеустремлённостью.