Respublika ishchi guruh tomonidan mahallalarda, shuningdek ularga tutash hududlardagi bozorlar va xizmat koʻrsatish obʼektlarida targʻibot tashviqot ishlari tashkil etilmoqda
Namangan shahrida mahallalarni tinch va osuda maskanga aylantirish, koʻchalarni xavfsiz etish maqsadida Respublika ishchi guruh tomonidan mahallalarda, shuningdek ularga tutash hududlardagi bozorlar va xizmat koʻrsatish obʼektlarida targʻibot tashviqot ishlari tashkil etilmoqda.
Uchrashuvlarda fuqarolarga qoʻriqlash xizmatlarining turlari, zamonaviy qoʻriqlashning texnik vositalari, videokuzatuv kameralarining natijadorligi hamda tezkor harakatlanuvchi guruhlarning imkoniyatlari tushuntirildi. Shuningdek, Qoʻriqlash Departamenti tomonidan taklif etilayotgan “aqilli uy” loyihasi xususida maʼlumotlar berilib, jamoatchilikning fikr mulohazalari tinglandi.
Mahallalardagi mavjud koʻchalar va yoʻlaklarni namunali va xavfsiz etish borasida rejalar belgilanib amaliy ishlar tashkil etildi.
Jamoatchilik tashabbusi bilan koʻp qavatli uylarning kirish qismlariga tashvish tugmalari oʻrnatilib, koʻcha va yoʻlaklar kuzatuv kameralari bilan jihozlandi. Mavjudlariga texnik xizmat koʻrsatildi.
Shuningdek, mahallalar va unga tutash hududlardagi obʼektlar, bozorlar va savdo markazlarida jinoyatchilikni oldini olish maqsadida qoʻriqlashning texnik vositalari bilan jihozlandi. Bu orqali hududni onlayn rejimda nazorat qilish imkoniyati yaratildi va kechayu kunduz xavfsizligi taʼminlanmoqda.
Koʻp qavatli uylar, xonadonlar hamda turli maishiy va savdo obʼektlarida oʻrnatilayotgan signalizatsiya hamda videokuzatuv vositalari Ichki ishlar organlarining monitoring markazlaiga integratsiya qilinib, doimiy nazorat qilinmoqda.
Bir soʻz bilan aytganda tinchlik va xavfsizlik borasidagi amaliy ishlar fuqarolar xotirjamligi hamda hududar xavfsizligini taʼminlashga xizmat qilmoqda.

The Republican Working Group conducts awareness-raising work in mahallas, as well as in markets and service facilities in the territories adjacent to them
In order to transform mahallas into peaceful and peaceful places, to ensure the safety of citizens on the streets of Namangan, the Republican Working Group conducts awareness-raising work in mahallas, as well as in markets and service facilities in the territories adjacent to them.
At regular such events, citizens were informed about the Protection Service, types of services, modern protection equipment, the effectiveness of video surveillance cameras, as well as rapid response teams. In addition, the experts talked about the Smart Home project, developed by the Department of Protection, and listened to the opinions of the public.
At the same time, plans were identified and practical work was organized to create exemplary and safe streets and paths in the mahallas.
At the initiative of the public, alarm buttons were installed in the entrances of multi-storey buildings, streets and sidewalks were equipped with video surveillance cameras. Previously installed devices have undergone maintenance.
Also, in order to curb crime in the mahallas and adjacent territories, facilities, markets and shopping centers were equipped with technical security devices. This made it possible to monitor territories online and ensure round-the-clock security.
Alarm and video surveillance systems installed in houses, apartments and various household and commercial facilities are integrated into the monitoring centers of the internal affairs bodies and are under constant control.
In short, practical work in the field of maintaining peace and protection serves to ensure the tranquility of citizens and regional security.