RESPUBLIKA BO‘YLAB IDORAVIY QO‘RIQLASH BO‘LINMALARIDAGI XODIMLAR BILAN QONUNCHILIKDAGI O‘ZGARTIRISHLAR HAMDA TEGISHLI QARORLAR MAZMUN- MOHIYATIGA BAGʻISHLANGAN UCHRASHUVLAR O‘TKAZILDI
O‘tkazilgan tadbirlar davomida Milliy gvardiya Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Toshkent, Samarqand, Qashqadaryo, Farg‘ona, Xorazm, Jizzax, Andijon va Navoiy viloyatlari "Qo‘riqlash" boshqarmalari xizmatni tashkil etish va muvofiqlashtirish bo‘limi mas’ullari, joylardagi maktablar rahbarlari, hokimiyat vakillari hamda idoraviy qorovullik bo‘linmalari qorovullari ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida ishtirokchilarga joylardagi faoliyat olib borayotgan maktab va maktabgacha ta’lim muassasalarida xavfsizlikni ta’minlashga mas’ul idoraviy qorovullik bo‘linmalari xodimlarini turli shaxslarni o‘zboshimchalik bilan korxona mulkini oz miqdorda talon taroj qilinishning oldini olish bo‘yicha tushuntirish olib borildi.
Tadbir ochiq muloqot shaklida olib borilib, ishtirokchilar o‘z taklif va mulohazalarini bildirib o‘tdilar. Faoliyat davomida ko‘plab duch kelayotgan muammolarni o‘rtaga tashlanib yechimlari bo‘yicha atroflicha muhokama qilindi. Yakunda ishtirokchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga mutaxassislar tomonidan batafsil javob oldilar.

ДЛЯ ПОДРАЗДЕЛЕНИЙ ВЕДОМСТВЕННОЙ ОХРАНЫ ОРГАНИЗОВАНЫ ПРАКТИЧЕСКИЕ СЕМИНАРЫ ПО РАЗЪЯСНЕНИЮ СОДЕРЖАНИЯ ПОСТАНОВЛЕНИЙ И ИЗМЕНЕНИЙ В ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВО
В практических занятиях приняли участие руководители отдела организации и координации службы Управлений «Охраны» Национальной гвардии Республики Каракалпакстан, Ташкентской, Самаркандской, Кашкадарьинской, Ферганской, Хорезмской, Джизакской, Андижанской и Навоийской областей, директора местных школ, представители органов власти и подразделений ведомственной охраны.
В ходе встречи сотрудникам подразделений, отвечающих за обеспечение безопасности в местных школах и дошкольных образовательных организациях, а также другим участникам разъяснены меры по предотвращению хищения имущества в мелких размерах.
Мероприятие прошло в форме открытого диалога, в ходе которого участники высказали свои предложения и замечания. Обсуждены проблемы и пути их решения. В конце участники получили развернутые ответы на интересующие вопросы.