RESPUBLIKA BO‘YLAB IDORAVIY QO‘RIQLASH BO‘LINMALARIDAGI XODIMLAR BILAN QONUNCHILIKDAGI O‘ZGARTIRISHLAR HAMDA TEGISHLI QARORLAR MAZMUN- MOHIYATIGA BAGʻISHLANGAN UCHRASHUVLAR O‘TKAZILDI
O‘tkazilgan tadbirlar davomida Milliy gvardiya Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Toshkent, Samarqand, Qashqadaryo, Farg‘ona, Xorazm, Jizzax, Andijon va Navoiy viloyatlari "Qo‘riqlash" boshqarmalari xizmatni tashkil etish va muvofiqlashtirish bo‘limi mas’ullari, joylardagi maktablar rahbarlari, hokimiyat vakillari hamda idoraviy qorovullik bo‘linmalari qorovullari ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida ishtirokchilarga joylardagi faoliyat olib borayotgan maktab va maktabgacha ta’lim muassasalarida xavfsizlikni ta’minlashga mas’ul idoraviy qorovullik bo‘linmalari xodimlarini turli shaxslarni o‘zboshimchalik bilan korxona mulkini oz miqdorda talon taroj qilinishning oldini olish bo‘yicha tushuntirish olib borildi.
Tadbir ochiq muloqot shaklida olib borilib, ishtirokchilar o‘z taklif va mulohazalarini bildirib o‘tdilar. Faoliyat davomida ko‘plab duch kelayotgan muammolarni o‘rtaga tashlanib yechimlari bo‘yicha atroflicha muhokama qilindi. Yakunda ishtirokchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga mutaxassislar tomonidan batafsil javob oldilar.

PRACTICAL SEMINARS HAVE BEEN ORGANIZED FOR DEPARTMENTAL PROTECTION UNITS TO EXPLAIN THE CONTENT OF RESOLUTIONS AND AMENDMENTS TO LEGISLATION
The practical classes were attended by the heads of the department of organization and coordination of the Directorate of "Protection" of the National Guard of Republic of Karakalpakstan, Tаshkent, Samarkand, Kashkadarya, Ferghana, Khorezm, Jizzakh, Andijan and Navoi regions, directors of local schools, representatives of government authorities and departmental protection units.
During the meeting, the staff of the departments responsible for ensuring security in local schools and preschool educational organizations, as well as other participants, explained measures to prevent theft of property in small amounts.
The event was held in the form of an open dialogue, during which participants expressed their suggestions and comments. Problems and ways to solve them were discussed. At the end, the participants received detailed answers to their questions.