Muntazam ravishda profilaktik tadbirlar oʻtkazilib borilmoqda
Milliy gvardiya Toshkent viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasi hamda viloyat Harbiy prokuraturasi masʼullari hamkorligida shaxsiy tarkib ishtirokida huquqbuzarlik va jinoyatchilikni oldini olish hamda xodimlarning huquqiy savodxonligini oshirish maqsadida muntazam ravishda profilaktik tadbirlar oʻtkazilib borilmoqda.
Bu kabi navbatdagi tadbirda soʻzga chiqqanlar, xodimlar tomonidan sodir etilayotgan intizom buzilish holatlarini oldini olish, shaxsiy tarkib orasida turli noxush holatlarni bartaraf etish, xodimlar oʻrtasida xizmat intizomi va qonunchilik talablarini mustahkamlash, shaxsiy va xizmat avtotransportlarni boshqarish bilan bogʻliq salbiy oqibatlar toʻgʻrisida maʼlumotlar berdi.
Shuningdek, xodimlarning fuqarolar bilan muloqotda xushmuomala boʻlishlari, tamagirlikka yoʻl qoʻymaslik, korrupsiyani oldini olish, belgilangan tartib va meʼyorlarni buzmaslik toʻgʻrisida asoslantirilgan va aniq fikrlar aytildi.
Uchrashuv soʻngida xodimlar oʻzlarini qiziqtirgan savollarga masʼullar tomonidan batafsil maʼlumotlar oldilar.

Preventive measures are regularly held
The Directorate of "Protection" of the National Guard of Tashkent Region and together with the Military Prosecutorʼs Office of the Region regularly organize preventive measures to prevent offenses and crimes, and to improve the legal literacy of employees.
Those who spoke at the next similar event discussed the issues of preventing violations of discipline, various unpleasant situations among personnel, maintaining service discipline, and preventing accidents when driving personal and service vehicles. At the end of the meeting, the participants received detailed answers to all their questions.
In addition, the importance of observing ethical principles when communicating with citizens, preventing cases of corruption, as well as violations of established rules and standards was emphasized.