"QO‘RIQLASH" XIZMATI TURLARI – XAVFSIZ HAYOT KAFOLATI
Nukus shaharlararo "Qo‘riqlash" bo‘limi xodimlari tomonidan "Qo‘riqlash" xizmati afzalliklarini fuqarolar orasida tushuntirish maqsadida shahar hududidagi “Qutli makon” va “Omanlik go‘zari” MFYlarida profilaktik targ‘ibot tadbirlari tashkil etildi.
Mazkur tadbir jarayonida xodimlar tomonidan fuqarolarning mol-mulklarini ishonchli qo‘riqlashda zamonaviy qo‘riqlash signalizasiya uskunalaridan foydalanish – bu birinchi navbatda xavfsizlikni ta’minlash, jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olishga qaratilganligi to‘g‘risida tushuntirish ishlari olib borildi.
O‘tkazilgan tadbir mobaynida fuqarolar va tadbirkorlar o‘zlarining xonadonlari hamda xizmat ko‘rsatish ob’yektlarining xavfsizligi uchun "Qo‘riqlash" xizmati afzalliklarining zarur ahamiyatga ega ekanligini tushunib, ulardan foydalanishlari bo‘yicha takliflarini bildirdi.

In order to explain to citizens the advantages of protection services, employees of the Nukus intercity directorate of "Protection" organized awareness-raising events in Kutli Makon and Omanlik Guzari mahallas.
During this event, employees told about modern security alarm systems used to reliably protect citizens' property and ensure their safety, prevent offenses and crimes.
At the end of the event, residents of mahallas stressed the importance of the services of the service of Protection for the safety of homes and facilities, and also expressed their own opinions and suggestions.