Qoʻriqlash Departamenti rahbariyati tomonidan Navoiy viloyatida Qoʻriqlash faoliyatini zamon talablari asosida tashkil etish, qoʻriqdagi obyektlarda xizmat sifatini yaxshilash hamda qish mavsumiga tayyorgarlik holatlari oʻrganildi
Qoʻriqlash xizmatini takomillashtirish, qoʻriqlanayotgan obyektlar xavfsizligini taʼminlash bugunning dolzarb masalalaridan biri sanaladi. Ayni shu maqsadda, Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi huzuridagi Qoʻriqlash Departamenti boshligʻining oʻrinbosari polkovnik B.Jumayev Navoiy viloyatida postlarning qish mavsumida tayyorligini tekshiruvdan oʻtkazdi. Oʻrganish davomida isitish uskunalarining holati, past harorat sharoitida xizmatni olib borish uchun sharoitlar, shuningdek, favqulodda vaziyatlarda harakatlanish algoritmlari baholandi.
Shundan soʻng tungi xizmatga tushgan xodimlarning xizmat faoliyati tekshirildi. Xodimlarga tegishli yoʻriqnomalar berilib, fuqarolar bilan xushmuomalada boʻlishlari tayinlandi. Tekshiruv davomida tezkor harakatlanuvchi guruhlar hamda patrullik yoʻnalishidagi naryadlar xizmatlari tekshirilib, ularga xizmat qilish uchun yaratilgan shart sharoitlar oʻrganildi hamda Qoʻriqlash xizmatini samaradorligini oshirish uchun ilgari surilgan takliflar tinglandi.

The management of the Department of Protection studied the state of the organization of security activities in the Navoi region, taking into account modern requirements, improving the quality of services provided at protected facilities and preparing for the winter season
Improving the Protection Service and ensuring reliable protection of facilities remain one of the most pressing issues of today. To this end, Colonel B.Jumayev, Deputy Head of the Protection Department under the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan, checked the readiness of posts for the winter season in Navoi region. The study assessed the condition of heating equipment, conditions for maintenance at low temperatures, as well as algorithms for emergency response.
Along with this, were checked the performance of employees who joined the night service. During the inspection, the work of rapid response teams and patrol squads was evaluated, the conditions of their logistical support were analyzed, and proposals were made to improve the effectiveness of security activities. Following the inspection, the management gave the employees clear instructions, paying special attention to the need for polite treatment of citizens.