Qadring baland boʻlsin, Ona tilim
Milliy gvardiya, Oʻzbekiston Yoshlar ittifoqi Jizzax viloyati Kengashi va Jizzax Davlat pedagogika universiteti hamkorligida "Qoʻriqlash" boshqarmasi shaxsiy tarkibi orasida “Zakovat” intellektual oʻyini oʻtkazildi.
Dastlab, ishtirokchilarning siyosiy-huquqiy, ijtimoiy-siyosiy bilimlarini rivojlantirish maqsadida “Qadring baland boʻlsin, Ona tilim” mavzusida maʼnaviy-maʼrifiy uchrashuv tashkil etildi. Shundan soʻng “Zakovat” intellektual oʻyiniga start berildi. Qiziqarli hamda bahs-munozaraga boy boʻlgan intellektual oʻyin tajribali hakamlar tomonidan odilona baholanib borildi.
Intellektual oʻyini yakuniga koʻra 1 oʻrinni “Qalqon” jamoasi, 2 oʻrinni “Posbon” jamoasi, 3 oʻrinni “Toʻmaris” jamoasi gʻoliblikni qoʻlga kiritdilar va gʻoliblarga tashkilotchilarning diplom va esdalik sovgʻalari topshirildi.

Пусть твоя ценность будет высокая, мой родной язык!
Национальная гвардия совместно с Джизакским областным Советом Союза молодежи Узбекистана и Джизакским государственным педагогическим университетом провели интеллектуальную игру «Заковат» среди сотрудников областного Управления «Охрана».
Перед началом интеллектуальной игры состоялась духовно-просветительская встреча на тему «Пусть твоя ценность будет высокая, мой родной язык!» с целью развития политико-правовых, общественно-политических знаний участников. Затем был дан старт интеллектуальной игре «Заковат». За ходом зрелищной и напряженной игры следили и по достоинству оценивали опытные судьи.
По итогам интеллектуальной игры команда «Калкон» заняла 1 место, команда «Посбон» — 2 место, команда «Тумарис» — 3 место. Организаторы наградили победителей и призеров дипломами и памятными подарками.