Qadring baland boʻlsin, Ona tilim
Milliy gvardiya, Oʻzbekiston Yoshlar ittifoqi Jizzax viloyati Kengashi va Jizzax Davlat pedagogika universiteti hamkorligida "Qoʻriqlash" boshqarmasi shaxsiy tarkibi orasida “Zakovat” intellektual oʻyini oʻtkazildi.
Dastlab, ishtirokchilarning siyosiy-huquqiy, ijtimoiy-siyosiy bilimlarini rivojlantirish maqsadida “Qadring baland boʻlsin, Ona tilim” mavzusida maʼnaviy-maʼrifiy uchrashuv tashkil etildi. Shundan soʻng “Zakovat” intellektual oʻyiniga start berildi. Qiziqarli hamda bahs-munozaraga boy boʻlgan intellektual oʻyin tajribali hakamlar tomonidan odilona baholanib borildi.
Intellektual oʻyini yakuniga koʻra 1 oʻrinni “Qalqon” jamoasi, 2 oʻrinni “Posbon” jamoasi, 3 oʻrinni “Toʻmaris” jamoasi gʻoliblikni qoʻlga kiritdilar va gʻoliblarga tashkilotchilarning diplom va esdalik sovgʻalari topshirildi.

The National Guard, together with the Jizzakh regional Council of the Youth Union of Uzbekistan and the Jizzakh State Pedagogical University, held an intellectual game "Zakovat" among employees of the regional Directorate of "Protection".
Before the start of the intellectual game, a spiritual and educational meeting was held on the theme "May your value be high, my native language!" in order to develop the political, legal, socio-political knowledge of the participants. Then the intellectual game "Zakovat" was launched. The course of the spectacular and intense game was watched and appreciated by experienced judges.
According to the results of the intellectual game, the "Kalkon" team took 1st place, the "Posbon" team took 2nd place, and the "Tumaris" team took 3rd place. The organizers awarded the winners with diplomas and memorable gifts.