Guliston shahrida joylashgan Sirdaryo arxitektura va qurilish texnikumida Guliston harbiy prokuraturasi va Milliy gvardiya bilan hamkorlikda viloyat "Qoʻriqlash" boshqarmasida xizmat qilayotgan xodimlar hamda ularning oila aʼzolari ishtirokida muammolarini oʻrganish hamda ijtimoiy qoʻllab-quvvatlash maqsadida navbatdagi sayyor qabul boʻlib oʻtdi.
Qabulda Maktabgacha va maktab taʼlimi boshqarmasi, tijorat banklari, Kambagʻallikni qisqartirish va bandlikga koʻmaklashish markazi va boshqa davlat tashkilotlari vakillari ishtirok etdi.
Dastlab rahbariyat tomonidan tizimda amalga oshirilayotgan islohotlar haqida soʻz yuritilib, fuqarolarning huquq va manfaatlarini himoya qilish yoʻlida olib borilayotgan ishlar xususida toʻxtalib oʻtildi. Shundan soʻng, xodimlar va ularning oila aʼzolari mutasaddi rahbarlarga oʻz savol va takliflari, kundalik turmushdagi hayotiy ehtiyojlari yuzasidan murojaat yoʻlladi.
Bunday sayyor qabullar fuqarolar muammolarini tez va ijobiy hal boʻlishida katta ahamiyat kasb etadi.

Field visits conducted on the ground undoubtedly give the expected results
In the Syrdarya Architectural and Construction College, located in Gulistan city, together with the Gulistan Military Prosecutorʼs Office and the National Guard, another visiting reception was organized for employees of the regional Directorate of "Protection" and their families in order to study problems and provide social support.
The visiting reception was attended by representatives of the Ministry of Preschool and School Education, commercial banks, the Center for Employment and Poverty Reduction, as well as other government organizations.
The speakers spoke about the reforms being implemented in the system, and also touched upon the ongoing work to protect the rights and interests of citizens. After that, the employees and their families turned to the officials with their questions and suggestions.
Such field receptions are of great importance in quickly and positively solving the problems of citizens.