IDORAVIY QOROVULLIK BOʻLINMALARI ISHCHI-XIZMATCHILARINING XIZMAT FAOLIYATIGA DOIR BILIMLARINI MUSTAHKAMLASH MAQSADIDA NAVBATDAGI OʻQUV SEMINAR BOʻLIB OʻTDI
Kuni kecha Jizzax viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasi Paxtakor tumani "Qoʻriqlash" boʻlimi hamda tuman Maktabgacha va maktab taʼlimi boʻlimi bilan hamkorlikda idoraviy qorovullik boʻlinmalari ishchi xizmatchilarining xizmat faoliyatini tartibga solish hamda ularning malaka-koʻnikmalarini oshirish, xizmat oʻtashdagi majburiyatlari, vakolatlarini chuqur anglatish maqsadida uchrashuv oʻtkazildi.
Uchrashuv davomida tinglovchilarga taʼlim muassasalarining xavfsizligini taʼminlash, hamkorlik qilish hamda idoraviy qorovullik boʻlinmalari ishchilari lavozimlariga nomzodlarga qoʻyiladigan talablarning tartibi yetkazildi. Qoʻriqlanayotgan obyektlarda sodir etilishi mumkin boʻlgan favqulodda holatlarda harakatlanish tartibi va shartlariga doir qoʻshimcha maʼlumotlar yetkazilib, mazkur vaziyatlarda ichki ishlar organlari va qoʻriqlash boʻlimlari bilan hamkorlik qilish tartibi haqida batafsil maʼlumotlar berildi.

A REGULAR SEMINAR WAS HELD TO STRENGTHEN THE KNOWLEDGE OF EMPLOYEES OF DEPARTMENTAL PROTECTION UNITS
The other day, with the participation of employees of the Department of "Protection" of Pakhtakor district, a meeting was held on the regulation of the official activities of departmental protection units and staff training.
During the meeting, organized on the initiative of the Directorate of "Protection" of Jizzakh region jointly by the district department of preschool and school education, the speakers informed the audience about the requirements that must be observed in the performance of official duties and the rules for the use of technical means of protection. In addition, additional information is provided on actions in emergency situations that may occur at protected facilities, the procedure for interaction with internal affairs bodies and security units in such situations.