Xodimlarning xizmat intizomi va qonunchilikka rioya etish masʼuliyati oshirildi
Surxondaryo viloyati Qoʻriqlash boshqarmasi Denov tumani Qoʻriqlash boʻlimida xizmat intizomini mustahkamlash, korrupsiya jinoyatiga qarshi kurashish va xodimlar oʻrtasida shukronalik hissini yanada oshirishga bagʻishlangan davra suhbati boʻlib oʻtdi.
Uchrashuvda xizmat intizomiga qatʼiy amal qilish, fuqarolar mulkini himoya qilishda yuqori masʼuliyat bilan ish tutish har bir xodim uchun asosiy burch ekanligi taʼkidlandi. Shuningdek, korrupsiya jinoyatining oldini olish, xizmat jarayonida qonun ustuvorligini taʼminlash va fuqarolar ishonchini oqlash boʻyicha aniq vazifalar belgilandi. Masʼul ofitserlarga xodimlar bilan yakka tartibdagi tarbiyaviy suhbatlarni olib borish, ularning yashash xonadoniga borgan holda oilaviy ahvolini oʻrganish, mavjud muammolarini hal etish yuzasidan vazifalar yuklatildi.
Boʻlinmalarda xizmat intizomini mustahkamlash, ichki nazoratni kuchaytirish, qoʻriqlash obyektlarida javobgarlikni oshirish hamda fuqarolar bilan muloqot madaniyatiga eʼtibor qaratish boʻyicha tavsiyalar berildi.

Increased staff discipline and responsibility for compliance with the law
A round table was held in the Department of Protection of Denau district of Surkhandarya region on strengthening official discipline, countering corruption offenses and building a sense of responsibility among employees.
During the event, it was emphasized that strict observance of official discipline and conscientious performance of duties to protect citizensʼ property are key requirements for each employee. The participants in the discussion identified priority tasks, including preventing corruption offenses, ensuring the rule of law in official activities, and strengthening citizensʼ trust in security agencies. Responsible officers are instructed to conduct individual educational conversations with subordinates, study their social and living conditions while visiting their place of residence, and promptly solve identified problems.
Following the results of the round table, recommendations were formulated to strengthen internal control in the departments, increase the personal responsibility of employees at security facilities and pay special attention to the culture of communication with citizens. Special attention is paid to the need to systematize measures aimed at strengthening official discipline.