BOSHQARMADA YARIM YIL SARHISOBI VA ISTIQBOLDAGI REJALAR MUHOKAMA QILINDI
Fargʻona viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasida, boshqarma sohaviy xizmatlar boshliqlari hamda shahar-tuman "Qoʻriqlash" boʻlimlari masʼul xodimlari ishtirokida oʻtgan davr mobaynida amalga oshirilgan ishlar va yil yakuniga qadar qilinishi lozim boʻlgan asosiy vazifalar yuzasidan hisobot yigʻilishi oʻtkazildi.
Yigʻilish davomida xodimlar oʻrtasida xizmat intizomi va qonunchilikni mustahkamlash, huquqbuzarliklarning oldini olish, ularning kelib chiqish sabablarini bartaraf etish va xizmatni toʻgʻri tashkillashtirish, shaxsiy tarkib bilan olib borilayotgan ishlarni samaradorligini oshirish borasida barcha boʻgʻin rahbar xodimlariga aniq vazifalar belgilab berildi.
Shu bilan birga, soʻzga chiqqanlar tomonidan shahar-tuman kesimida qoʻriqlash faoliyatini yangi bosqichga koʻtarish, fuqaro xonadonlari hamda xalq xoʻjaligi obyektlarini qoʻriqqa olish, jamoat tartibini saqlash va huquqbuzarliklarni oldini olish borasidagi ishlari koʻrib chiqilib, shahar-tuman "Qoʻriqlash" boʻlimlariga 2024 yil yakuniga qadar amalga oshirilishi lozim boʻlgan ishlar belgilab berildi.

THE RESULTS OF THE PAST PERIOD WERE SUMMED UP AND PLANS WERE DISCUSSED
In the Directorate of "Protection" of Ferghana region, with the participation of heads of departmental services and responsible employees of city and district departments of "Protection", a reporting meeting was held on the work done in the past period of this year and discussion of plans.
At the event, officials were assigned specific tasks to maintain official discipline and legality among employees, study the causes of violations of the rule of law and their prevention, properly organize the service, as well as improve the efficiency of personnel.
Along with this, the speakers spoke about the importance of carrying out work aimed at raising protection activities to a qualitatively new level, ensuring reliable protection of homes and property of citizens, maintaining public order and preventing crimes. At the end of the meeting, plans and work to be implemented by the end of 2024 were discussed.