OROMGOHLARDA VATANPARVARLIK, KOʻNGILOCHAR VA SPORT TADBIRLARI DAVOM ETMOQDA
Oʻquvchi yoshlarning yozgi taʼtil vaqtlarini mazmunli oʻtkazish, ularning jismoniy va aqliy salohiyatlarini oshirish, bolajonlarga yaxshi kayfiyat ulashish maqsadida respublikamiz boʻylab bolalar sogʻlomlashtirish oromgohlarida harbiy-vatanparvarlik, sport hamda koʻngilochar tadbirlari davom etmoqda.
Jumladan, kuni kecha bu kabi tadbirlar Milliy gvardiya Jizzax mintaqaviy oʻquv markazi xodimlari tomonidan Zomin tumanida joylashgan “Zomin” sogʻlomlashtirish oromgohida “Yoz oʻtmoqda soz” shiori ostida tashkil etildi. Kun boʻyi davom etgan tadbirlarga sogʻlomlashtirish oromgohidagi barcha dam oluvchi bolajonlar jalb etildi. Ushbu kun barcha ishtirokchilarda unutilmas taassurotlar qoldirdi.
Bundan tashqari, Milliy gvardiya tomonidan Namangan viloyatining Pop tumanidagi “Binafsha” bolalar sogʻlomlashtirish oromgohi, shuningdek, Toshkent viloyatining Boʻstonliq tumanidagi "Kamalak" sogʻlomlashtirish oromgohida yuqorida aytib oʻtilgan tadbirlar oʻtkazildi.
Harbiy xizmatchi va xodimlar tomonidan chiroyli koʻrgazmali va musiqiy chiqishlari taqdim etilib, zamonaviy harbiy qurol-aslaha koʻrgazmalari namoyish etilib, kamondan otish, futbol, shaxmat, stol tennisi turlari boʻyicha mahorat darslari oʻtkazilmoqda.

ПАТРИОТИЧЕСКИЕ, РАЗВЛЕКАТЕЛЬНЫЕ И СПОРТИВНЫЕ МЕРОПРИЯТИЯ В ЛАГЕРЯХ ПРОДОЛЖАЮТСЯ
По всей нашей республике в детских оздоровительных лагерях проводятся патриотические, спортивные и развлекательные мероприятия, нацеленные на проведение с пользой летних каникул школьников, повышение их физического и интеллектуального потенциала.
Так, подобные мероприятия под лозунгом «Ёз утмокда соз» организованы сотрудниками Джизакского регионального учебного центра Национальной гвардии в оздоровительном лагере «Зомин», расположенном в Зааминском районе. На протяжении всего дня ребята принимали активное участие в мероприятиях и состязаниях, а самое главное – провели время весело и с пользой. Отрадно, что день подарил незабываемые впечатления абсолютно каждому.
Такие мероприятия сотрудники Национальной гвардии провели также в лагерях «Бинафша» Папского района Наманганской области и «Камалак» Бостанлыкского района Ташкентской области.
Военнослужащие и сотрудники представили вниманию детей показательные выступления, музыкальные представления, выставки военной техники. А в завершении мероприятий провели мастер-классы по стрельбе из лука, футболу, шахматам, шашкам и настольному теннису.