KAMONDAN OTISH BOʻYICHA MILLIY TERMA JAMOAMIZ AʼZOLARI OSIYO KUBOGINING BIRINCHI BOSQICHIDA SOVRIN OʻRINLARNI EGALLASHDI
Oldin xabar berganimizdek, joriy yilning 21-25 fevral kunlari Bagʻdod shahrida (Iroq) kamondan otish boʻyicha Osiyo kubogining birinchi bosqichi boʻlib oʻtdi.
Kamondan otish milliy terma jamoamiz vakillari ushbu nufuzli musobaqalarda munosib ishtirok etib, sovrinli oʻrinlarni egallashdi.
Osiyo kubogining birinchi bosqichining yakuniy natijalariga koʻra:
1. Abdusattorova Ziyodaxon, Xamroyeva Nilufar va Nurmanova Jasmina ayollar oʻrtasida jamoa birinchiligi yoʻnalishi boʻyicha 2 oʻrinni egallashdi;
2. Sadikov Amirxon, Chen Yao Yuy va Abdulxamidov Shoxjaxon erkaklar oʻrtasida jamoa birinchiligi yoʻnalishi boʻyicha 3 oʻrinni egallashdi;
3. Abdusattorova Ziyodaxon va Sadikov Amirxon MIX yoʻnalishida 3 oʻrin uchun egallashdi;
4. Xamroyeva Nilufar yakkalik yoʻnalishi boʻyicha 3 oʻrinni qoʻlga kiritdi, uning raqibi Abdusattorova Ziyodaxon 4 oʻrinni egalladi;

OUR NATIONAL ARCHERY TEAM WON PRIZES AT THE FIRST STAGE OF THE ASIAN CUP
As previously reported, the first stage of the Asian Archery Cup was held in Baghdad (Iraq) on February 21-25 this year.
Representatives of the national archery team took a worthy part in these prestigious competitions and won prizes.
According to the results of the first stage of the Asian Cup, the places were distributed as follows:
1. Abdusattorova Ziyodakhon, Khamraeva Nilufar and Nurmanova Jasmina took 2nd place in the womenʼs team championship;
2. Sadikov Amirkhan, Chen Yao Yui and Abdulhamidov Shokhjakhon – in 3rd place in the menʼs team championship;