“Men Vatanparvarman” shiori ostida vatanparvarlik hamda koʻngilochar tadbirlari oʻtkazilmoqda
Taʼlim muassasalarida, ayniqsa chekka hududlarda joylashgan maktablarda oʻquvchi yoshlarni Vatanga sadoqat, milliy qadriyatlarga hurmat, mamlakatda amalga oshirilayotgan islohotlarga daxldorlik, diniy bagʻrikenglik va millatlararo totuvlik ruhida tarbiyalash hamda Qurolli Kuchlarimizga nisbatan yanada qiziqishlarini oshirish maqsadida “Men Vatanparvarman” shiori ostida vatanparvarlik hamda koʻngilochar tadbirlari oʻtkazilmoqda.
Jumladan, kuni kecha Milliy gvardiya Andijon viloyati boʻyicha boshqarmasi, "Qoʻriqlash" boshqarmasi hamda boshqa huquqni muhofaza qiluvchi organlar bilan hamkorlikda Andijon tumanining 35 sonli maktabi, shuningdek viloyatdagi 1 sonli ixtisoslashtirilgan maktab oʻquvchilari ishtirokida tashkil etilgan mazkur tadbirlar davomida oʻquvchilar uchun jasorat darslari, xodimlarning harbiy chiqishlar hamda qurol-aslaha koʻrgazmalari oʻtkazilib, bolalar zamonaviy texnikalar turlari bilan yaqindan tanishtirildi. Harbiy orkestr tomonidan chalingan kuy-qoʻshiqlar esa oʻquvchilarda iliq taassurot qoldirdi.

Patriotic and entertainment events are organized under the slogan "I am a patriot"
In educational institutions, especially in schools located in remote areas, patriotic and entertainment events are held under the slogan "I am a patriot" in order to educate young people in the spirit of patriotism and love for the Motherland, respect for national values, familiarize themselves with the reforms being implemented in the country, as well as increase the interest of the younger generation in the Armed Forces.
In particular, the next such events were organized recently by the National Guard Department for Andijan region and the Directorate of "Protection" together with other law enforcement agencies at school № 35 of Andijan district, as well as regional specialized school № 1. At the events, courage lessons, master classes were held for students, as well as demonstration performances by employees, exhibitions of modern military equipment. Music and songs performed by a Military band gave a special atmosphere to the events.