“Men Vatanparvarman” shiori ostida vatanparvarlik hamda koʻngilochar tadbirlari oʻtkazilmoqda
Taʼlim muassasalarida, ayniqsa chekka hududlarda joylashgan maktablarda oʻquvchi yoshlarni Vatanga sadoqat, milliy qadriyatlarga hurmat, mamlakatda amalga oshirilayotgan islohotlarga daxldorlik, diniy bagʻrikenglik va millatlararo totuvlik ruhida tarbiyalash hamda Qurolli Kuchlarimizga nisbatan yanada qiziqishlarini oshirish maqsadida “Men Vatanparvarman” shiori ostida vatanparvarlik hamda koʻngilochar tadbirlari oʻtkazilmoqda.
Jumladan, kuni kecha Milliy gvardiya Andijon viloyati boʻyicha boshqarmasi, "Qoʻriqlash" boshqarmasi hamda boshqa huquqni muhofaza qiluvchi organlar bilan hamkorlikda Andijon tumanining 35 sonli maktabi, shuningdek viloyatdagi 1 sonli ixtisoslashtirilgan maktab oʻquvchilari ishtirokida tashkil etilgan mazkur tadbirlar davomida oʻquvchilar uchun jasorat darslari, xodimlarning harbiy chiqishlar hamda qurol-aslaha koʻrgazmalari oʻtkazilib, bolalar zamonaviy texnikalar turlari bilan yaqindan tanishtirildi. Harbiy orkestr tomonidan chalingan kuy-qoʻshiqlar esa oʻquvchilarda iliq taassurot qoldirdi.

Организуются патриотические и развлекательные мероприятия под лозунгом «Я – патриот»
В образовательных учреждениях, особенно в школах, расположенных в отдаленных районах, проводятся патриотические и развлекательные мероприятия под лозунгом «Я – патриот» с целью воспитания молодежи в духе патриотизма и любви к Родине, уважения к национальным ценностям, ознакомления с реализуемыми в стране реформами, а также повышения интереса подрастающего поколения к Вооруженным Силам.
В частности, очередные такие мероприятия организованы на днях Управлением Национальной гвардии по Андижанской области и Управлением «Охраны» совместно с другими правоохранительными органами в школе № 35 Андижанского района, а также областной специализированной школе № 1. На мероприятиях для учащихся были проведены уроки мужества, мастер-классы, а также представлены вниманию демонстрационные выступления сотрудников, выставки современной военной техники. Особенную атмосферу мероприятиям придали музыка и песни в исполнении Военного оркестра.