TINGLOVCHILARNING MUZEYGA TASHRIFI
Milliy gvardiyaning Mintaqaviy oʻquv markazlarida tahsil olayotgan tinglovchilarining boʻsh vaqtini mazmunli oʻtkazish, Vatanga sadoqat va vatanparvarlik tuygʻularini shakllantirish maqsadida maʼnaviy va maʼrifiy tadbirlar oʻtkazilib kelinmoqda.
Jumladan, kuni kecha Milliy gvardiya Qoraqalpogʻiston Respublikasi mintaqaviy oʻquv markazi tinglovchilari uchun Nukus shahridagi I.V.Savitskiy nomidagi Davlat sanʼat muzeyiga sayohat tashkil etildi. Tadbir davomida tinglovchilar muzeydagi eksponatlarni tomosha qilib, taniqli rassomlarning, milliy hunarmandchilik namunalarining tarixi haqida koʻpgina maʼlumotlarga ega boʻlib, mazmunli hordiq chiqarishdi.
Shuningdek, Milliy gvardiya Jizzax mintaqaviy oʻquv markazida xizmat qilib kelayotgan muddatli harbiy xizmatchilarning tarixga oid bilimlarini yanada boyitish, ajdodlarning boy merosi bilan yaqindan tanishtirish maqsadida Jizzax viloyat tarixi va madaniyati davlat muzeyiga sayohat tashkil etildi. Xodimlar muzeyda joylashgan turli xil eksponatlar bilan tanishib chiqdi hamda xalqimizning boy madaniy tarixi haqida koʻplab maʼlumotlarga ega boʻlishdilar.
Taʼkidlash joizki, bunday tadbirlar xodimlarga milliy oʻzlikni anglash, buyuk tariximizni chuqurroq oʻrganishlariga turtki boʻladi.

EXCURSIONS TO MUSEUMS ARE ORGANIZED
In order to organize meaningful leisure activities for listeners of the regional training centers of the National Guard, to form and strengthen feelings of loyalty and love for the motherland in their hearts, spiritual and educational events are regularly held.
A vivid example of this is an excursion for listeners of the regional training center of the National Guard of the Republic of Karakalpakstan to the I.V.Savitsky State Art Museum, located in Nukus city. During the trip, the listeners of the center got acquainted with the exhibits of the museum, learned a lot of new and interesting things about the history of famous artists, samples of national crafts and just spent time usefully.
In addition, in order to enrich the knowledge of the history of servicemen undergoing military service in the Jizzakh regional Training Center of the National Guard, as well as to familiarize them with the rich heritage of our ancestors, a trip to the State Museum of History and Culture of Jizzakh region was organized. Here the servicemen were able to get acquainted with the rich fund of the museum, received a lot of valuable information about the rich cultural history of our people.
It is worth noting that such events are the basis for awareness of national identity and strengthening knowledge of the history of the native land.