"Suitsidal holatlarning belgilari va ularni bartaraf etish usullari" mavzusida maʼruza mashgʻuloti, davra suhbati hamda psixologik trening tashkil etildi
Milliy gvardiya xodimlarining kasbiy faoliyatida shaxsning jamoaga, xizmat va oddiy hayot tarzidan farq qiluvchi qatʼiy kun tartibi va shaxslararo munosabatlarga kirishish va moslashish alohida oʻrin tutadi.
Fargʻona Davlat universiteti oʻqituvchilari hamda psixolog xodimlari tomonidan Fargʻona viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasida xizmat olib borayotgan xodimlar ishtirokida "Suitsidal holatlarning belgilari va ularni bartaraf etish usullari" mavzusida maʼruza mashgʻuloti, davra suhbati hamda psixologik trening tashkil etildi.
Ushbu treningda asosiy eʼtibor xodimlarning suitsidal holatlarga tushib qolmasliklari, shaxsiy tarkibning ruhiy barqarorligini mustahkamlash, hamda ulardagi turli ruhiy zoʻriqishlarning oldini olishga qaratildi.
Xodimlarining kasbiy malaka va koʻnikmalarini rivojlantirishning psixologik jihatlarini psixokorreksion mashgʻulotlar orqali ochib berish hamda kelgusida uchrashi mumkin boʻlgan har xil psixologik toʻsiqlarni bartaraf etishga qaratilgan trening mashgʻulotlari xodimlarga ularning hayoti va faoliyatida, oilasida, doʻstlari davrasida yuzaga keladigan qiyinchiliklar va ziddiyatlarning mohiyatini tahlil qilish va hal etish, oʻz oldiga yangi maqsadlarni qoʻyish va mustaqil qarorlar qabul qilishda muayyan yordam koʻrsatishdan iborat ekanligini koʻrishimiz mumkin.

Lectures, round tables and psychological trainings on the topic "Signs of suicidal behavior and ways to prevent it" were organized
A special place in the professional activities of the National Guard personnel is occupied by joining and adapting to the team, a fixed daily routine and interpersonal relationships that differ from service and ordinary life.
In this regard, teachers and psychologists of Ferghana State University organized a lecture, round tables and psychological training on the topic "Signs of suicidal behavior and ways to prevent it" with the participation of employees of the Directorate of "Protection" of Ferghana region.
The main focus was on strengthening the mental stability of employees, preventing them from various mental stresses.
It is worth noting that the classes were aimed at revealing the psychological aspects of the development of professional qualifications and skills of personnel through psychocorrective training, eliminating various psychological obstacles that may arise in the future.