"Oʻtmishsiz kelajak yoʻq!" shiori ostida muzeylarga tashrif uyushtirildi.
Ichki ishlar vazirligi huzuridagi Qoʻriqlash Departamenti va uning hududiy boʻlinmalari xodimlarining boʻsh vaqtlarini mazmunli tashkil qilish maqsadida "Oʻtmishsiz kelajak yoʻq!" shiori ostida muzeylarga tashrif uyushtirildi.
Mazkur sayohatlar davomida xodimlar mutaxassislar tomonidan qoʻlyozma asarlar, turli davlatlar hukmdorlari bilan olib borilgan yozishmalar, tangalar, sopol va mis buyumlar, meʼmoriy bezak qoplamalari, kitoblar, etnografik buyumlar, yurtimiz rassomlari asarlari kabi nodir eksponatlardan iborat zallar bilan tanishtirildi.
Bir soʻz bilan aytganda, mazkur tashriflar xodimlarning nafaqat Oʻzbekiston tarixini, balki oʻz davlat qurilishiga qoʻshgan hissasini yanada chuqurroq anglashga sabab boʻldi. Mustaqillik neʼmatini anglash va vatanga sadoqat bilan xizmat qilish muhimligini yana bir bor eslatdi. Ushbu sayohatlar tarbiyaviy ahamiyatga ega boʻlib, xodimlarning vatanparvarlik tuygʻularini mustahkamlashga katta hissa qoʻshadi.

Guided tours to museums are organized under the motto "There is no future without the past!"
In order to organize meaningful leisure activities for employees of the Department of Protection under the Ministry of Internal Affairs and its territorial divisions, guided tours to museums are organized under the slogans "There is no future without the past!".
During the excursions, the staff visited the halls where rare exhibits are kept, such as handwritten works, correspondence with rulers of different states, coins, ceramic and copper products, architectural and decorative coverings, books, ethnographic objects, works by artists of our country.
In short, these visits contributed to a deeper understanding of the staff not only of the history of Uzbekistan, but also of their own contribution to the prosperity of the state, the importance of independence and devoted service to the Motherland.