Milliy gvardiya Buxoro viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasida Harbiy prokuratura bilan hamkorlikda shaxsiy tarkibi oʻrtasida xizmat intizomi va qonuniylikni mustahkamlash, tizimda sodir etilishi mumkin boʻlgan turli korrupsiyaviy holatlarni oldini olish, tamagirlik va boshqa shunga oʻxshash salbiy holatlarni oldini olishga bagʻishlangan muhokama yigʻilishi oʻtkazildi.
Yigʻilish kun tartibidagi asosiy masala hisoblangan shaxsiy tarkib oʻrtasida xizmat intizomi va qonuniylikni mustahkamlash, xizmat oʻtashni tashkillashtirish borasida amalga oshirilgan ishlarning ahvoli, bu yoʻnalishdagi yoʻl qoʻyilib kelinayotgan tizimli kamchiliklar birma-bir muhokama qilinib, asosiy eʼtibor kelgusida amalga oshirilishi lozim boʻlgan ustuvor vazifalarga qaratildi.
"Qoʻriqlash" boshqarmasida xizmat qilayotgan xodimlar fuqarolarning chinakam himoyachisiga aylantirish, xodimlarni Vataniga va kasbiga sadoqat ruhida tarbiyalash, taraqqiyotning eng asosiy toʻsiqlaridan biri boʻlgan korrupsiya balosiga qarshi keskin va ayovsiz kurash olib borish lozimligi qayd etib oʻtildi.
Bu kabi muhokama yigʻilishlari tizimli olib borilishi, xizmat intizomi va qonunchilik talablarini buzgan har qanday toifadagi masʼul rahbar va xodimlarga nisbatan keskin taʼsir choralari qoʻllanilishi qatʼiy belgilandi.

ОРГАНИЗОВАНО ЗАСЕДАНИЕ С ЦЕЛЬЮ ПРЕСЕЧЕНИЯ НАРУШЕНИЙ СЛУЖБОЙ ДИСЦИПЛИНЫ И ПРАВОПОРЯДКА
В Управлении «Охраны» Национальной гвардии Бухарской области совместно с военной прокуратурой организовано заседание, посвященное поддержанию служебной дисциплины и обеспечению законности, пресечению коррупции и других подобных случаев, негативно сказывающихся на развитии системы.
На мероприятии проанализированы проводимые работы по поддержанию служебной дисциплины и обеспечению правопорядка, организации службы, рассмотрены систематические недостатки в этом направлении. Основное внимание было сосредоточено на приоритетных задачах, которые предстоит реализовать в будущем.
Наряду с этим отмечена необходимость регулярного повышения навыков сотрудников Управления «Охраны», укрепления в их сердцах чувств любви и верности Родине, своей профессии, а также продолжения работ по борьбе с коррупцией, являющейся одним из основных препятствий развития любой сферы.
В завершении заседания отмечено, что каждый, кто нарушает служебную дисциплину и требования законодательства, должен быть привлечен к дисциплинарной ответственности вне зависимости от занимаемой должности.