Milliy gvardiya Buxoro viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasida Harbiy prokuratura bilan hamkorlikda shaxsiy tarkibi oʻrtasida xizmat intizomi va qonuniylikni mustahkamlash, tizimda sodir etilishi mumkin boʻlgan turli korrupsiyaviy holatlarni oldini olish, tamagirlik va boshqa shunga oʻxshash salbiy holatlarni oldini olishga bagʻishlangan muhokama yigʻilishi oʻtkazildi.
Yigʻilish kun tartibidagi asosiy masala hisoblangan shaxsiy tarkib oʻrtasida xizmat intizomi va qonuniylikni mustahkamlash, xizmat oʻtashni tashkillashtirish borasida amalga oshirilgan ishlarning ahvoli, bu yoʻnalishdagi yoʻl qoʻyilib kelinayotgan tizimli kamchiliklar birma-bir muhokama qilinib, asosiy eʼtibor kelgusida amalga oshirilishi lozim boʻlgan ustuvor vazifalarga qaratildi.
"Qoʻriqlash" boshqarmasida xizmat qilayotgan xodimlar fuqarolarning chinakam himoyachisiga aylantirish, xodimlarni Vataniga va kasbiga sadoqat ruhida tarbiyalash, taraqqiyotning eng asosiy toʻsiqlaridan biri boʻlgan korrupsiya balosiga qarshi keskin va ayovsiz kurash olib borish lozimligi qayd etib oʻtildi.
Bu kabi muhokama yigʻilishlari tizimli olib borilishi, xizmat intizomi va qonunchilik talablarini buzgan har qanday toifadagi masʼul rahbar va xodimlarga nisbatan keskin taʼsir choralari qoʻllanilishi qatʼiy belgilandi.

A MEETING WAS ORGANIZED TO PREVENT VIOLATIONS OF DISCIPLINE AND LAW AND ORDER BY THE SERVICE
The Directorate of "Protection" of the National Guard of Bukhara region, together with the military Prosecutorʼs Office, organized a meeting dedicated to maintaining official discipline and ensuring the rule of law, suppressing corruption and other similar cases that negatively affect the development of the system.
The event analyzed the ongoing work to maintain official discipline and ensure law and order, the organization of the service, and considered systematic shortcomings in this area. The main focus was on the priorities to be implemented in the future.
Along with this, the need was noted for regular improvement of the skills of employees of the Directorate of "Protection", strengthening in their hearts feelings of love and loyalty to the Motherland, their profession, as well as continuing work on combating corruption, which is one of the main obstacles to the development of any sphere.
At the end of the meeting, it was noted that anyone who violates official discipline and legal requirements should be brought to disciplinary responsibility, regardless of their position.