MAKTAB OʻQUVCHILARI ISHTIROKIDA HARBIY-VATANPARVARLIK TADBIRI OʻTKAZILDI
Oʻquvchi yoshlarni vatanparvarlik ruhida tarbiyalash, ularda Qurolli Kuchlarimizga hurmat tuygʻularini yanada mustahkamlash maqsadida Andijon tumani 15 umumtaʼlim maktabi oʻquvchilari ishtirokida harbiy-vatanparvarlik tadbiri oʻtkazildi.
Milliy gvardiya tashabbusi bilan hamda masʼul tashkilotlar bilan hamkorlikda oʻtkazilgan mazkur tadbirda xodimlar tomonidan foydalanilib kelinayotgan harbiy texnikalar, qurol va aslahalar koʻrgazmasi, kinologlarning koʻrgazmali chiqishlari namoyish etildi. Shuningdek, vatanni tarannum etuvchi kuy-qoʻshiqlar tadbirga oʻzgacha shukuh bagʻishladi.
Harbiy-vatanparvarlik tadbiri doirasida jahon va oʻzbek namoyandalarining ajoyib asarlari jamlangan kitob yarmarkasi tashkil etilib, oʻquvchilar ushbu yarmarka orqali oʻzlari uchun zarur boʻlgan kitoblar jamlanmasini olish imkoniyatiga ega boʻldilar. Shuningdek, oʻquvchi yoshlarni sportga qiziqishlarini oshirish maqsadida arqon tortish, tosh koʻtarish, shaxmat-shashka boʻyicha musobaqalar oʻtkazilib, gʻolib va sovrindorlar tashkilotchilar tomonidan taqdirlandi.

ОРГАНИЗОВАНО ВОЕННО-ПАТРИОТИЧЕСКОЕ МЕРОПРИЯТИЕ ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ
В целях воспитания учащихся в духе патриотизма и сопричастности судьбе родины, развития интереса к Вооруженным Силам организовано военно-патриотическое мероприятие для учащихся общеобразовательной школы № 15 Андижанского района.
На мероприятии, организованном по инициативе Национальной гвардии совместно с ответственными организациями, вниманию ребят представили выставку военной техники, вооружения и специальных средств, используемых личным составом, а также различные демонстрационные выступления кинологов. Особую атмосферу мероприятию придали песни в исполнении военного оркестра, восхваляющие родину.
В рамках военно-патриотического мероприятия также организована книжная ярмарка, где были собраны произведения мировых и узбекских деятелей. Кроме того, с целью повышения интереса учащихся к спорту проведены состязания по перетягиванию каната, поднятию гантелей, шахматам и шашкам. Победители и призеры награждены памятными подарками от организаторов.