MAKTAB OʻQUVCHILARI ISHTIROKIDA HARBIY-VATANPARVARLIK TADBIRI OʻTKAZILDI
Oʻquvchi yoshlarni vatanparvarlik ruhida tarbiyalash, ularda Qurolli Kuchlarimizga hurmat tuygʻularini yanada mustahkamlash maqsadida Andijon tumani 15 umumtaʼlim maktabi oʻquvchilari ishtirokida harbiy-vatanparvarlik tadbiri oʻtkazildi.
Milliy gvardiya tashabbusi bilan hamda masʼul tashkilotlar bilan hamkorlikda oʻtkazilgan mazkur tadbirda xodimlar tomonidan foydalanilib kelinayotgan harbiy texnikalar, qurol va aslahalar koʻrgazmasi, kinologlarning koʻrgazmali chiqishlari namoyish etildi. Shuningdek, vatanni tarannum etuvchi kuy-qoʻshiqlar tadbirga oʻzgacha shukuh bagʻishladi.
Harbiy-vatanparvarlik tadbiri doirasida jahon va oʻzbek namoyandalarining ajoyib asarlari jamlangan kitob yarmarkasi tashkil etilib, oʻquvchilar ushbu yarmarka orqali oʻzlari uchun zarur boʻlgan kitoblar jamlanmasini olish imkoniyatiga ega boʻldilar. Shuningdek, oʻquvchi yoshlarni sportga qiziqishlarini oshirish maqsadida arqon tortish, tosh koʻtarish, shaxmat-shashka boʻyicha musobaqalar oʻtkazilib, gʻolib va sovrindorlar tashkilotchilar tomonidan taqdirlandi.

A MILITARY-PATRIOTIC EVENT FOR SCHOOLCHILDREN HAS BEEN ORGANIZED
In order to educate youth in the spirit of patriotism and belonging to the fate of the motherland, to develop interest in the Armed Forces, a military-patriotic event was organized for pupils of secondary school № 15 of Andijan district.
At the event, organized on the initiative of the National Guard together with responsible organizations, the children were presented with an exhibition of military equipment, weapons and special equipment used by personnel, as well as various military demonstrations. The special atmosphere of the event was given by songs performed by a military orchestra praising the motherland.
As part of the military-patriotic event, a book fair was also organized, where works by world and Uzbek figures were collected. In addition, in order to increase studentsʼ interest in sports, competitions in tug of war, lifting dumbbells, chess and checkers were held. The winners and prize-winners were awarded with memorable gifts from the organizers.