Otaliqqa olingan yoshlar bilan vatanparvarlik tadbiri oʻtkazildi
Milliy gvardiya Xorazm viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasiga biriktirilgan otaliqqa olingan yoshlar uchun Xiva shahridagi "Ichan qalʼa" tarixiy yodgorlik majmuasida hamda Yangibozor tumanida vatanparvarlik, koʻngilochar va sport tadbirlari oʻtkazildi.
Mazkur tadbirlarda Qurolli Kuchlar faxriylari, yoshi ulugʻ oqsoqollar ham ishtirok etib, davlatimiz rahbari tomonidan yuritilayotgan oqilona siyosatning amaldagi isbotini yoshlarimiz tomonidan qoʻlga kiritayotgan natijalar isbotlab turganligini gapirib oʻtdilar.
Tadbirlar davomida yoshlar uchun Harbiy orkestrning chiqishlari, anjom-aslahalar va harbiy texnikalar koʻrgazmasi namoyish etildi hamda sportning kamondan otish turi boʻyicha mahorat darslari oʻtkazildi.

Организовано патриотическое мероприятие для молодежи, закрепленной за Нацгвардией
В Государственном историко-архитектурном музее заповеднике «Ичан кала», а также в Янгибазарском районе Хорезмской области проведены патриотические, развлекательные и спортивные мероприятия для молодежи, закрепленной за Управлением «Охраны» Национальной гвардии.
В мероприятиях приняли участие также и ветераны Вооруженных Сил, старейшины, которые подчеркнули, что результаты, достигнутые нашей молодежью, являются практическим подтверждением разумной политики, проводимой главой нашей страны.
В ходе мероприятий вниманию зрителей представили выставку военной техники и специальных средств, используемых военнослужащими. Мелодии и песни в исполнении Военного оркестра придали мероприятиям особенную атмосферу. В завершении для ребят организовали мастер-классы по стрельбе из лука.