Otaliqqa olingan yoshlar bilan vatanparvarlik tadbiri oʻtkazildi
Milliy gvardiya Xorazm viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasiga biriktirilgan otaliqqa olingan yoshlar uchun Xiva shahridagi "Ichan qalʼa" tarixiy yodgorlik majmuasida hamda Yangibozor tumanida vatanparvarlik, koʻngilochar va sport tadbirlari oʻtkazildi.
Mazkur tadbirlarda Qurolli Kuchlar faxriylari, yoshi ulugʻ oqsoqollar ham ishtirok etib, davlatimiz rahbari tomonidan yuritilayotgan oqilona siyosatning amaldagi isbotini yoshlarimiz tomonidan qoʻlga kiritayotgan natijalar isbotlab turganligini gapirib oʻtdilar.
Tadbirlar davomida yoshlar uchun Harbiy orkestrning chiqishlari, anjom-aslahalar va harbiy texnikalar koʻrgazmasi namoyish etildi hamda sportning kamondan otish turi boʻyicha mahorat darslari oʻtkazildi.

A patriotic event was organized for the youth assigned to the National Guard
Patriotic, entertainment and sports events for young people assigned to the Directorate of "Protection" of the National Guard were held in the Ichan Kala State Historical and Architectural Museum, as well as in Yangibazar district of Khorezm region.
Veterans of the Armed Forces and elders also took part in the events, who stressed that the results achieved by our youth are a practical confirmation of the reasonable policy pursued by the head of our country.
During the event, an exhibition of military equipment and special equipment used by military personnel was presented to the audience. Melodies and songs performed by a Military band gave the events a special atmosphere. In the end, archery workshops were organized for the children.