XIZMAT INTIZOMIGA RIOYA ETISH BOʻYICHA UCHRASHUV TASHKIL ETILDI
Bugungi kunda sohada xizmat olib borayotgan xodimlarning xizmat intizomiga amal qilishlari, qonunchilikka rioya etishlari, fuqarolar bilan xushmuomala boʻlishlari yuzasidan qator tadbirlar amalga oshirilmoqda. Xususan, kuni kecha Navoiy viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasida Harbiy prokuratura xodimlari ishtirokida mazkur yoʻnalishlar boʻyicha uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda soʻz olganlar, xodimlarning xizmatda va xizmatdan tashqari vaqtlarida rahbariyat tomonidan qoʻyilgan talablarga toʻliq rioya etishlari, tavakkalchilikka asoslangan qimor oʻyinlarini oʻynamaslik, fuqarolar bilan muloqot vaqtida xushmuomalada boʻlishlar va boshqa qator masalalar xususida atroflicha toʻxtalib oʻtdilar. Bundan tashqari shaxsiy avtotransport vositalari mavjud xodimlarga ham yoʻl harakati qoidalariga amal qilishlari, avtotransport vositalarini oʻz vaqtida texnik koʻriklardan oʻtkazib turishlari haqida ogohlantirildi.
Uchrashuv yakunida barcha masʼullarga qoʻl ostidagi shaxsiy tarkibga mazkur masalalarning toʻliq mazmunini yetkazishlari boʻyicha topshiriqlar berildi.

A MEETING DEDICATED TO THE ISSUES OF MAINTAINING OFFICIAL DISCIPLINE HAS BEEN ORGANIZED
Today, a number of measures are being carried out aimed at maintaining official discipline among the personnel, ensuring compliance with the rule of law, as well as polite communication with citizens and colleagues. In particular, a meeting with the personnel took place recently in the Directorate of "Protection" of Navoi region with the participation of employees of the military prosecutorʼs office.
The speakers at the event spoke in detail about the importance of complying with the requirements imposed by the leadership during service and off-duty, politeness during communication with citizens, as well as the rejection of gambling based on risk. In addition, those present were warned about the need to comply with traffic rules and timely pass technical inspections of vehicles.
At the end of the meeting, the responsible persons were given instructions, after which detailed answers to the questions of the employees were given.