XIZMAT INTIZOMIGA RIOYA ETISH BOʻYICHA UCHRASHUV TASHKIL ETILDI
Bugungi kunda sohada xizmat olib borayotgan xodimlarning xizmat intizomiga amal qilishlari, qonunchilikka rioya etishlari, fuqarolar bilan xushmuomala boʻlishlari yuzasidan qator tadbirlar amalga oshirilmoqda. Xususan, kuni kecha Navoiy viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasida Harbiy prokuratura xodimlari ishtirokida mazkur yoʻnalishlar boʻyicha uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda soʻz olganlar, xodimlarning xizmatda va xizmatdan tashqari vaqtlarida rahbariyat tomonidan qoʻyilgan talablarga toʻliq rioya etishlari, tavakkalchilikka asoslangan qimor oʻyinlarini oʻynamaslik, fuqarolar bilan muloqot vaqtida xushmuomalada boʻlishlar va boshqa qator masalalar xususida atroflicha toʻxtalib oʻtdilar. Bundan tashqari shaxsiy avtotransport vositalari mavjud xodimlarga ham yoʻl harakati qoidalariga amal qilishlari, avtotransport vositalarini oʻz vaqtida texnik koʻriklardan oʻtkazib turishlari haqida ogohlantirildi.
Uchrashuv yakunida barcha masʼullarga qoʻl ostidagi shaxsiy tarkibga mazkur masalalarning toʻliq mazmunini yetkazishlari boʻyicha topshiriqlar berildi.

ОРГАНИЗОВАНА ВСТРЕЧА, ПОСВЯЩЕННАЯ ВОПРОСАМ ПОДДЕРЖАНИЯ СЛУЖЕБНОЙ ДИСЦИПЛИНЫ
Сегодня проводится ряд мероприятий, направленных на поддержание служебной дисциплины среди личного состава, обеспечение соблюдения законности, а также вежливого общения с гражданами и сослуживцами. В частности, на днях в Управлении «Охраны» Навоийской области с участием сотрудников военной прокуратуры состоялась встреча с личным составом.
Выступившие на мероприятии с речью подробно рассказали о важности соблюдения требований, предъявляемых руководством во время несения службы и во внеслужебное время, вежливости во время общения с гражданами, а также отказа от азартных игр, основанных на риске. Кроме того, присутствующие предупреждены о необходимости соблюдения правил дорожного движения, своевременного прохождения технических осмотров транспортных средств.
В завершении встречи ответственным лицам даны поручения, после чего прозвучали развернутые ответы на вопросы сотрудников.