Milliy gvardiya Buxoro viloyati boʻyicha boshqarmasi hamda "Qoʻriqlash" boshqarmasi shaxsiy tarkibi va ularning oila aʼzolari ishtirokida profilaktik suhbat-uchrashuvi oʻtkazildi.
Uchrashuv davomida Milliy gvardiya Markaziy devoni, "Qoʻriqlash" bosh boshqarmasi, Buxoro harbiy prokuraturasi masʼullari soʻzga chiqib, Milliy gvardiya shaxsiy tarkibi orasida xizmat intizomini mustahkamlash, jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish hamda xodimlarning sogʻlom turmush tarziga rioya qilishlari, ularning huquqiy bilim va malakasini oshirish, kasbiy va jangovar tayyorgarligini yuksaltirish borasida doimiy ravishda tegishli chora-tadbirlarni amalga oshirib borishda muhim ahamiyatga ega boʻlgan tavsiya hamda koʻrsatmalar berildi.
Bundan tashqari xodim va harbiy xizmatchilar ijtimoiy tarmoq orqali dunyodagi juda koʻp foydalanuvchilarni oʻziga jalb etib, ularni ongiga oson pul ishlab olish haqidagi xom xayollarni joylagan turli tavakkalchilikga asoslangan bukmekerlik oʻyinlardan ogoh boʻlishi, korrupsiya, tamagirlik yoʻl qoʻymasligi va unga qarshi kurashish yuzasidan tadbir ishtirokchilariga atroflicha tushuntirishlar berildi.

Организована профилактическая встреча с участием личного состава Управления Национальной гвардии по Бухарской области и Управления «Охраны», а также их семей.
Участие также приняли представители Центрального аппарата Национальной гвардии, Главного управления «Охраны» и Бухарской военной прокуратуры. Выступившие с речью подчеркнули важность поддержания служебной дисциплины среди личного состава Национальной гвардии, пресечения нарушений законности, а также соблюдения сотрудниками здорового образа жизни, повышения уровня правовых знаний и навыков, укрепления боевой и физической подготовки. Наряду с этим даны рекомендации и указания по регулярному проведению подобных мероприятий.
Кроме того, сотрудники и военнослужащие проинформированы о различных азартных играх, которые привлекают все большее количество населения по всему миру посредством социальных сетей, вселяя в их сознание иллюзии о возможности заработка легких денег.