MAKTABLAR VA OILALARDA PSIXOLOGIK MUHITNI SOGʻLOMLASHTIRISHGA QARATILGAN OʻQUV-AMALIY SEMINAR OʻTKAZILDI
Milliy gvardiyaning malakali psixologlari tomonidan, Qashqadaryo viloyati umumtaʼlim muassasalarining mutaxassis-psixologlari bilan, maktablar va oilalarda psixologik muhitni sogʻlomlashtirishga qaratilgan oʻquv-amaliy seminar oʻtkazildi
Mazkur seminarda Milliy gvardiya organlarida olib borilayotgan keng qamrovli islohotlar bilan birgalikda harbiy xizmatchi, xodimlarni maʼnaviy-maʼrifiy, ijtimoiy-huquqiy qoʻllab-quvvatlash, ularning maʼnaviy dunyosini yanada shakllantirish, psixologik-ruhiy muhitni mustahkamlash, oilasini oʻrganish, yashash turmush tarzini yaxshilashga qaratilgan bir qator amaliy tadbirlar, shuningdek xodimlar va ularning oila aʼzolarini maʼnaviy ozuqa olishi uchun ham keng sharoitlar yaratib berilganligi haqida soʻz yuritildi.
Bundan tashqari maktabda axloqiy-psixologik muhitni yaxshilash, oʻquvchilarni vatanparvarlik ruhida tarbiyalash, ular oʻrtasida qonun buzilishlarga qarshi murosasiz muhitni shakllantirish, sababsiz darsdan qolayotgan oʻquvchilarni aniqlash, sabablarini oʻrganish hamda taʼlim olishga toʻsqinlik qilayotgan omillarni bartaraf qilish muhim vazifa ekanligi taʼkidlandi.

AN EDUCATIONAL AND PRACTICAL SEMINAR WAS ORGANIZED AIMED AT IMPROVING THE PSYCHOLOGICAL ENVIRONMENT IN SCHOOL AND FAMILY
Qualified psychologists of the National Guard, together with psychologists from educational institutions of Kashkadarya region, conducted an educational and practical seminar aimed at improving the psychological environment in schools and families
At this seminar, experts spoke about the comprehensive reforms carried out in the National Guard bodies, practical measures aimed at providing spiritual, educational, socio-legal support to military personnel and employees, as well as further strengthening their psychological and spiritual potential.
In addition, it was emphasized that an important task is to improve the moral and psychological environment at school, educate pupils in the spirit of patriotism, create an atmosphere of intolerance to violations of the law, as well as identify students who are absent from classes without valid reasons, eliminate factors that hinder education.