XODIMLAR UCHUN NAVBATDAGI OʻQUV YIGʻINI TASHKIL ETILDI
Shaxsiy tarkibning kasbiy koʻnikmalarini mustahkamlash, jangovar-jismoniy holatini muntazam ravishda oshirib borish, sohaga oid huquqiy-normativ hujjatlar, qonunchilikdagi yangiliklar bilan xabardor qilish hamda "Qoʻriqlash" xizmati sifatini yanada oshirish maqsadida kuni kecha Qoʻriqlash bosh boshqarmasi hududiy qoʻriqlash boʻlinmalari xodimlari ishtirokida oʻquv yigʻini tashkil etildi.
Tadbir davomida mutaxassislar tomonidan "Qoʻriqlash" tizimida hududlarda yil davomida amalga oshirilgan ishlar sarhisob qilindi. Xizmatni tashkil etish borasidagi amaliy natijalar muhokama etildi. Har bir viloyat misolida olib borilgan ishlar, shaxsiy tarkibning faoliyatini samarali tashkil etish borasidagi tadbirlar tahlil qilindi. Ishonchli qoʻriqlovni taʼminlash davomida xodimlarning ish vaqtlarini aniq taqsimlash, ularni qonunchilikdagi yangiliklar bilan doimiy tanishtirib borish, xizmat yoʻriqnomasi va ish hujjatlar yurituvini amalga oshirishda eʼtiborni qaratish lozim boʻlgan jihatlar xususida toʻxtalib oʻtildi.
Bundan tashqari, oʻquv yigʻini davomida bugungi kunda kibermakonda sodir etilayotgan jinoyatlarning turli koʻrinishlari, mamlakatimizda kuzatilayotgan turlaridan xabardor boʻlishlari, shuningdek kiberjinoyatlarni aniqlash va ularni fosh etish boʻyicha tajribali xodimlar murabbiyligi ostida oʻzlarining bilim va koʻnikmalarini egallash imkoniyatiga ega boʻlishlari alohida taʼkidlandi.
«Kiberxavfsizlik toʻgʻrisida»gi Qonunning mazmun-mohiyati yetkazilib, kiberjinoyat oqibatlaridan oʻz vaqtida aholini xabardor qilish, hamda ularning oldini olish borasidagi ishlar muhokama qilindi.
Oʻquv yigʻini yakunida 2024 yilda amalga oshirilishi lozim boʻlgan ishlar, istiqboldagi rejalar belgilab olinib, xodimlar oʻzlarni qiziqtirgan savollarga batafsil javob oldilar.

ANOTHER TRAINING CAMP FOR EMPLOYEES HAS BEEN ORGANIZED
In order to strengthen the professional skills of personnel, combat and physical condition, familiarization with legal and regulatory documents, as well as raising the "Protection" service to a qualitatively new level, a training camp was organized recently with the participation of employees of regional divisions of the Main Directorate of "Protection".
During the event, experts summed up the work done in the regions over the past year. The practical results of the organization of the service were discussed. In the context of each region, the organized activities aimed at improving the efficiency of the staffʼs official activities are analyzed. Along with this, such aspects as a clear distribution of employeesʼ working hours, constant familiarization with innovations in legislation, as well as improving knowledge of working documentation were discussed.
In addition, the need to raise awareness of employees about various crimes in cyberspace, as well as the importance of strengthening skills to identify and suppress them, was emphasized. At the end of the gathering, the staff got acquainted with the essence and content of the Law of the Republic of Uzbekistan "On Cybersecurity", discussed issues related to timely informing the public about the consequences of cybercrime.
The upcoming works and plans for 2024 have been identified. In turn, the employees received detailed answers to their questions.