Maktab oʻquvchilari uchun navbatdagi ochiq eshiklar kuni uyushtirildi
Yoshlarning boʻsh vaqtlarini mazmunli oʻtkazish, ular orasida sogʻlom turmush tarzini targʻib qilish hamda vatanparvarlik ruhida tarbiyalash maqsadida Milliy gvardiya Qoraqalpogʻiston Respublikasi Mintaqaviy oʻquv markazida Nukus shahridagi 50-sonli umumiy oʻrta taʼlim maktabi oʻquvchilari uchun ochiq eshiklar kuni uyushtirildi.
Tadbir avvalida mutaxassislar tomonidan shaxsiy tarkib uchun yaratilayotgan sharoitlar, xodimlarning xizmat olib borish tartibi hamda sohada olib borilayotgan islohotlar bilan yaqindan tanishtirildi. Shuningdek, yoshlarga vatanparvarlik, milliy armiyamizga jismonan baquvvat va maʼnan yetuk yoshlar zarurligi, harbiy xizmat har bir Oʻzbekiston fuqarosi uchun muqaddas burch ekani haqidagi tushunchalar berildi.
Shundan soʻng oʻquvchilar oʻquv markazida psixologik xizmat koʻrsatish sifatini, xizmat xonalari va maxsus texnikalar bilan yaqindan tanishish imkoniga ega boʻldilar.
Tadbirning yakunida mutaxassislar tomonidan ot sporti boʻyicha mahorat darslari oʻtkazilib, ushbu yoʻnalishlar boʻyicha yoshlarga koʻplab maʼlumotlar berib oʻtildi.

Организован очередной день открытых дверей для школьников
В целях проведения свободного времени молодежи с пользой, пропаганды здорового образа жизни и укрепления в сердцах подрастающего поколения чувств любви и преданности Родине в Региональном учебном центре Национальной гвардии Республики Каракалпакстан организован день открытых дверей для учащихся общеобразовательной школы № 1 города Нукуса.
В начале мероприятия специалисты подробно ознакомили ребят с условиями, созданными для личного состава центра, порядком прохождения службы, а также с реформами, проводимыми в системе. Наряду с этим должностные рассказали молодежи о важности физически сильных и интеллектуально зрелых молодых людей для нашей национальной армии, а также подчеркнули, что военная служба является священным долгом для каждого гражданина Узбекистана.
После этого ребята побывали в служебных помещениях, ознакомились со специальным оборудованием в образовательном центре.
В завершении мероприятия специалисты провели мастер-классы по конному спорту и рассказали школьникам много нового и интересного об этом виде спорта.