Maktab oʻquvchilari uchun navbatdagi ochiq eshiklar kuni uyushtirildi
Yoshlarning boʻsh vaqtlarini mazmunli oʻtkazish, ular orasida sogʻlom turmush tarzini targʻib qilish hamda vatanparvarlik ruhida tarbiyalash maqsadida Milliy gvardiya Qoraqalpogʻiston Respublikasi Mintaqaviy oʻquv markazida Nukus shahridagi 50-sonli umumiy oʻrta taʼlim maktabi oʻquvchilari uchun ochiq eshiklar kuni uyushtirildi.
Tadbir avvalida mutaxassislar tomonidan shaxsiy tarkib uchun yaratilayotgan sharoitlar, xodimlarning xizmat olib borish tartibi hamda sohada olib borilayotgan islohotlar bilan yaqindan tanishtirildi. Shuningdek, yoshlarga vatanparvarlik, milliy armiyamizga jismonan baquvvat va maʼnan yetuk yoshlar zarurligi, harbiy xizmat har bir Oʻzbekiston fuqarosi uchun muqaddas burch ekani haqidagi tushunchalar berildi.
Shundan soʻng oʻquvchilar oʻquv markazida psixologik xizmat koʻrsatish sifatini, xizmat xonalari va maxsus texnikalar bilan yaqindan tanishish imkoniga ega boʻldilar.
Tadbirning yakunida mutaxassislar tomonidan ot sporti boʻyicha mahorat darslari oʻtkazilib, ushbu yoʻnalishlar boʻyicha yoshlarga koʻplab maʼlumotlar berib oʻtildi.

Another open day for pupils has been organized
In order to spend the free time of young people with benefit, promote a healthy lifestyle among the younger generation and strengthen feelings of love and devotion to the Motherland in the hearts of the younger generation, an open day was organized at the Regional Training Center of the National Guard of the Republic of Karakalpakstan for pupils of secondary school № 1 of Nukus city.
At the beginning of the event, the specialists familiarized the children in detail with the conditions created for the personnel of the center, the order of service, as well as with the reforms carried out in the system. Along with this, the officials told the youth about the importance of physically strong and intellectually mature young people for our national army, and also stressed that military service is a sacred duty for every citizen of Uzbekistan.
After that, the guys visited the office premises, got acquainted with the special equipment in the educational center.
At the end of the event, experts held master classes in equestrian sports and told the students a lot of new and interesting things about this sport.