YOSHLAR UCHUN NAVBATDAGI OCHIQ ESHIKLAR KUNI TASHKIL ETILDI
Yoshlarning yozgi taʼtil kunlarini mazmunli tashkil etish va ularning harbiy sohaga boʻlgan qiziqishlarini oshirib borish maqsadida Milliy gvardiya Qoraqalpogʻiston Respublikasi boʻyicha boshqarmasi harbiy xizmatchi va xodimlari tomonidan Mintaqaviy oʻquv markazida Ochiq eshiklar kuni oʻtkazildi.
Mazkur tadbirda mahallalardagi otaliqqa olingan yoshlar, maktab oʻquvchilari va oilaviy bolalar uylarining tarbiyalanuvchilari ishtirok etishdi.
Tadbir avvalida yoshlarga vatanparvarlik, milliy armiyamizga jismonan baquvvat va maʼnan yetuk yoshlar zarurligi, harbiy xizmat har bir Oʻzbekiston fuqarosi uchun muqaddas burch ekani haqidagi tushunchalar berildi.
Shundan soʻng harbiy anjom-aslahalar va texnika koʻrgazmasi tashkil etilib, mutaxassislar tomonidan Milliy gvardiya xodimlari uchun yaratilayotgan sharoitlar, xodimlarning xizmat olib borish tartibi bilan yaqindan tanishtirildi.
Bundan tashqari, markazda tashkil etilgan muzey hamda kutubxonaga sayohat uyushtirildi. Yakunda esa kamondan otish boʻyicha tashkil etilgan mashgʻulotida yoshlar oʻz mahoratlarini oshirish imkoniga ega boʻldilar.

ОРГАНИЗОВАН ОЧЕРЕДНОЙ ДЕНЬ ОТКРЫТЫХ ДВЕРЕЙ ДЛЯ МОЛОДЕЖИ
В целях проведения летних каникул молодежи с пользой и повышения ее интереса к профессии военного на днях по инициативе военнослужащих и сотрудников Управления Национальной гвардии по Республике Каракалпакстан организован День открытых дверей в региональном учебном центре.
Участие приняли молодежь из махаллей, школьники и воспитанники семейных детских домов.
На данном мероприятии ребятам раскрыли суть патриотизма, рассказали о необходимости физически сильной и интеллектуально зрелой молодежи в национальной армии, а также о том, что служба своей родине является священным долгом для каждого гражданина Узбекистана.
Затем организовали выставку военной техники и снаряжения, в ходе которой специалисты ознакомили детей с условиями, созданными для сотрудников Национальной гвардии, и распорядком дня.
Особенные впечатления подарили основанные в центре музей и библиотека, а также проведенные мастер классы по стрельбе из лука.