Ochiq eshiklar kuni oʻtkazildi
Samarqand viloyat Qoʻriqlash boshqarmasi oʻsib kelayotgan yosh avlodni vatanparvar komil insonlar boʻlib ulgʻayishlarini koʻzlab, yoshlar ishtirokidagi qator tadbirlarni oʻtkazib kelmoqda. Samarqand shahar Qoʻriqlash boʻlimida viloyat Bolalar kutubxonasi bilan hamkorlikda oʻtkazilgan navbatdagi ochiq eshiklar kuniga shahardagi 51-umumtaʼlim maktabi oʻquvchilari tashrif buyurishdi.
Dastlab, mutaxassislar oʻquvchilarga Qoʻriqlash xizmati xodimlari faoliyati davomida foydalaniladigan texnikalar toʻgʻrisida maʼlumotlar berishdi. Maxsus elektron oʻq otish xonasida nishonga qarata oʻq uzish mashgʻulotida yoshlar faol ishtirok etishdi.
Bundan tashqari, Amir Temur tavalludining 689-yilligi munosabati bilan mutaxassislar maktab oʻquvchilariga Sohibqironning kuchli markazlashgan davlat asoschisi ekanligi, qolaversa uning ilm-fan va madaniyat homiysi boʻlganligi xususida qator maʼlumotlarni berishdi. Shundan soʻng, oʻquvchilar oʻzlarining Amir Temurning hayoti va ijodiga bagʻishlab tayyorlab kelgan sahna koʻrinishlarini namoyish etishdi.
Tadbir yakunida, yoshlarni bilimli intellektual salohiyatli, kamol insonlar boʻlib ulgʻayishlari yoʻlida fidokorona xizmat qilib kelayotgan ustoz va murabbiylar hamda tadbirda faol ishtiroki uchun bir guruh oʻquvchilar tashkilotchilar tomonidan munosib taqdirlandi.

Another open day has been organized
The Directorate of Protection of Samarkand region conducts a number of events aimed at educating the younger generation in the spirit of patriotism and devotion to the motherland. Another such event, organized in the Department of Protection of Samarkand city in conjunction with the regional childrenʼs library, was attended by pupils of the city secondary school № 51.
At the beginning of the event, the staff informed the pupils about the equipment used by the Protection staff. After that, the guys had the opportunity to test their target shooting skills in a special electronic shooting room.
After that, the experts told the pupils that this year marked the 689th anniversary of the birth of Amir Temur, and that Sahibkiran was the founder of a strong centralized state, the patron saint of science and culture. In turn, the pupils presented stage productions dedicated to the life and work of Amir Temur.
At the end of the event, teachers and mentors who selflessly serve on the path of educating young people with educated, intellectually developed personalities, as well as a group of pupils, were awarded memorable gifts for their active participation in the event.