Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi boʻlinmalari oʻrtasida sportning sambo turi boʻyicha musobaqa gʻoliblari aniqlandi
Milliy gvardiya birinchiligi uchun sportning sambo turi boʻyicha musobaqalar Milliy gvardiya Xorazm viloyati boʻyicha boshqarmasi bazasida boʻlib oʻtdi.
Uch kun davom etgan bellashuvlar keskin munozaralarga boy boʻlib, unda tizimga qarashli hududiy boshqarma va harbiy qismlardan 19 ta jamoalar tarkibida 150 nafardan ortiq harbiy xizmatchi va xodimlar 7 ta vazn toifasida kuch sinashdi.
Har bir vazn toifasida gilamga tushgan harbiy sportchilar oʻzlarining sambo sport turi boʻyicha egallagan mahoratlarini ishga solib, gʻoliblik uchun kurash olib borishdi.
Musobaqaning yakuniy natijalariga koʻra, umumjamoa hisobida 3 oʻrinni "Qoʻriqlash" bosh boshqarmasi jamoasi egalladi, 2 oʻrinni boʻlsa, Toshkent viloyatida joylashgan harbiy qism terma jamoasi qoʻlga kiritdi. Faxrli 1 oʻrin Qoraqalpogʻiston Respublikasi bo‘yicha Milliy gvardiya boshqarmasiga nasib etdi.
Gʻolib va sovrindor boʻlgan sportchilar diplom, medal va kuboklar bilan taqdirlandilar. Albatta, bunday musobaqalar kelgusida ushbu sport turini yoshlar oʻrtasida ommalashishi, yosh iqtidorli sportchilar kashf etilishi va ularning xalqaro musobaqalarda Vatanimiz sharafini himoya qilishini taʼminlashda muhim ahamiyat kasb etadi.

The winners of the sambo competition among the units of the National Guard of the Republic of Uzbekistan were determined
Sambo competition for the championship of the National Guard took place on the basis of the National Guard Department for Khorezm region.
During three days more than 150 servicemen and employees in 19 teams from regional departments and military units fought for victory in 7 weight categories.
Absolutely every athlete who took to the mat, demonstrated strength and skills in this video sport, as well as demonstrated incredible zeal for victory.
According to the results of spectacular and exciting competitions, the 3rd place was won by the team of the Main Directorate of “Protection”, the 2nd place - by the team of the military unit located in Tashkent region. Honorable 1st place was awarded to the National Guard Department for Republic of Karakalpakstan.
The winners and prize-winners were awarded diplomas, medals and cups. Of course, such competitions play an important role in popularizing this sport among young people, identifying talented athletes and defending the honor of our homeland in international arenas.