HARBIY QISM VA BO‘LINMALARDAGI YOSHLAR BILAN ISHLASH MЕXANIZMLARI BЕLGILAB OLINDI
O‘zbekiston yoshlar ittifoqi Navoiy viloyat Kengashining Harbiy qismlardagi boshlang‘ich tashkilot yetakchilari bilan 2023 yil 1 chorakda amalga oshirgan ishlari yuzasidan hisobot yig‘ilishi o‘tkazildi.
Uchrashuvda har bir boshlang‘ich tashkilot yetakchilarining hisobotlari eshitildi va ayrim harbiy qism va boshqarmalar boshlang‘ich tashkilotlar yetakchilarining kamchiliklari muhokama qilindi.
Tadbir davomida kelgusida qilinadigan ishlar bo‘yicha kelishib olindi. Bundan tashqari hozirda viloyat bosqichi o‘tkazilayotgan "Ajdodlar izidan" intellektual tanlovining vazirlik hamda respublika bosqichlarida xam faol ishtirok etishlari uchun ishtirokchilarga kerakli shart-sharoitlarni yaratib berish yuzasidan takliflar berib o‘tildi.

THE MECHANISMS OF WORK WITH YOUNG PEOPLE IN MILITARY UNITS AND DIVISIONS ARE DEFINED
A reporting meeting was held on the activities of Navoi Regional Council of the Youth Union of Uzbekistan with the heads of primary organizations in military units in the 1st quarter of 2023.
At the meeting, the reports of the heads of each primary organization were heard, the shortcomings and problems of some of them were discussed.
Further work was also agreed during the event. In addition, proposals were made to create the necessary conditions for active participation in the ministerial and republican stages of the intellectual competition "In the footsteps of the ancestors".