"QOʻRIQLASH" BOSHQARMASIDA OCHIQ ESHIKLAR KUNI
Namangan viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasi xodimlari tomonidan Is’hoqxon Ibrat ijod maktabi va 4-sonli davlat ixtisoslashtirilgan umumtaʼlim maktabi oʻquvchilari uchun Toʻraqoʻrgʻon tumani "Qoʻriqlash" boʻlimida ochiq eshiklar kuni oʻtkazildi.
Dastlab boʻlim maʼrifat xonasida tashrif buyuruvchilar bilan kitob va uning inson hayotida tutgan oʻrni haqida davra suhbati oʻtkazildi. Shundan soʻng boʻlimda xodimlarning kasbiy va jismoniy tayyorgarliklarini oshirishlari uchun yaratilgan shart-sharoitlar bilan tanishtirildi. Shuningdek, oʻzbek jang sanʼati ustalari va yosh isteʼdodli doirachilar oʻzlarining qiziqarli chiqishlari bilan tashrif buyuruvchilarga koʻtarinki kayfiyat ulashdilar.
Tadbir yakunida kamondan otish federatsiyasi murabbiylari va boshqarma xodimlari tomonidan ishtirokchilari uchun kamondan otish sport turi boʻyicha mahorat darsi oʻtkazildi.

OPEN DAY IN THE OFFICE OF "PROTECTION"
Employees of the Department of "Protection" of the Namangan region organized an open day for students of the Iskhakhan Ibrat creative school and the state specialized secondary school No. 4 in the department of "Protection" of the Turakurgan district.
During the event, dialogues and a conversation about books and their role in human life took place. Then the guys were familiarized with the conditions created in the department to improve the professional and physical training of employees. Along with this, young masters of martial arts and young talented dancers demonstrated their skills and performed interesting demonstration numbers, giving everyone present an upbeat mood.
At the end of the event, the specialists of the Archery Federation organized a master class in archery for the participants.