"QOʻRIQLASH" BOSHQARMASIDA OCHIQ ESHIKLAR KUNI
Namangan viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasi xodimlari tomonidan Is’hoqxon Ibrat ijod maktabi va 4-sonli davlat ixtisoslashtirilgan umumtaʼlim maktabi oʻquvchilari uchun Toʻraqoʻrgʻon tumani "Qoʻriqlash" boʻlimida ochiq eshiklar kuni oʻtkazildi.
Dastlab boʻlim maʼrifat xonasida tashrif buyuruvchilar bilan kitob va uning inson hayotida tutgan oʻrni haqida davra suhbati oʻtkazildi. Shundan soʻng boʻlimda xodimlarning kasbiy va jismoniy tayyorgarliklarini oshirishlari uchun yaratilgan shart-sharoitlar bilan tanishtirildi. Shuningdek, oʻzbek jang sanʼati ustalari va yosh isteʼdodli doirachilar oʻzlarining qiziqarli chiqishlari bilan tashrif buyuruvchilarga koʻtarinki kayfiyat ulashdilar.
Tadbir yakunida kamondan otish federatsiyasi murabbiylari va boshqarma xodimlari tomonidan ishtirokchilari uchun kamondan otish sport turi boʻyicha mahorat darsi oʻtkazildi.

ДЕНЬ ОТКРЫТЫХ ДВЕРЕЙ В УПРАВЛЕНИИ «ОХРАНЫ»
Сотрудники Управления «Охраны» Наманганской области организовали для учащихся творческой школы имени Исхакхана Ибрата и государственной специализированной общеобразовательной школы № 4 день открытых дверей в отделе «Охраны» Туракурганского района.
В ходе мероприятия состоялись диалоги и беседа о книгах и их роли в жизни человека. Затем ребята были ознакомлены с условиями, созданными в отделе для повышения профессиональной и физической подготовки сотрудников. Наряду с этим юные мастера боевых искусств и молодые талантливые танцоры продемонстрировали свои навыки и выступили с интересными показательными номерами, подарив всем присутствующим приподнятое настроение.
В завершение мероприятия специалисты Федерации стрельбы из лука организовали для участников мастер-класс по стрельбе из лука.