BAYRAM ARAFASIDA INTELLEKTUAL OʻYINI TASHKILLASHTIRILDI
Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Jizzax mintaqaviy oʻquv markazida bayramni keng nishonlash va yuqori saviyada oʻtkazish maqsadida “Bilimlar bellashuvi” intellektual oʻyini tashkillashtirildi.
Unda markazda tahsil olayotgan tinglovchilardan tuzilgan 4 jamoa oʻzaro kuch sinashdilar. Barcha jamoalar bayramona va koʻtarinki ruhda ishtirok etdilar. Hamkor tashkilot vakillari oʻz yoʻnalishlari boʻyicha ishtirokchilarni baholab borishdi. Munosiblarni baholash jarayoni hakamlar hayʼatiga juda qiyin kechdi.
Bellashuvlarning yakunida faxrli uchinchi oʻrinni IIV PPX xodimlaridan iborat “Qalqon” jamoasi, ikkinchi oʻrinni qayta tayyorlash vzvodi xodimlaridan iborat “Bilimdonlar” jamoasi va faxrli birinchi oʻrinni boshlangʻich tayyorgarlik vzvodining “Yosh gvardiyachilar” jamoasi egalladi. Musobaqa yakunida gʻolib va sovrindorlarga markaz rahbariyatining esdalik sovgʻalari hamda diplomlar topshirildi.

ON THE EVE OF THE HOLIDAY, AN INTELLECTUAL GAME WAS ORGANIZED
In order to hold the holiday at a high level, an intellectual game "Bilimlar bellashuvi" was organized at the Jizzakh regional training Center of the National Guard of the Republic of Uzbekistan.
4 teams from among the listeners of the center competed for the victory. All the teams participated in a festive and cheerful atmosphere. Representatives of partner organizations evaluated the participants. It is worth noting that the judging process was very difficult for the jury.
According to the results of the competitions, the third place was won by the "Shield" team from among the staff of the Ministry of Internal Affairs, the second place was won by the "Bilimdonlar" team of the retraining platoon. The honorable first place was won by the team of "Young Guards" of the initial training platoon.